Registrace na benefiční cyklojízdu Tour de aleje v Poodří jsou spuštěny

11.5.2020 - SUCHDOL NAD ODROU | Tiskové zprávy
Foto: Karel Kašík, Tomáš Tuček, Vendula Šmoldasová
Pohodová cyklojízda pro celou rodinu, kterou po čtvrté pořádá spolek Arnika, startuje v sobotu 18. července ze Suchdola nad Odrou a proběhne pod záštitou městyse. Cyklisté startovným přispějí na výsadbu stromů a alejí, ořezy vrb a pomohou ochránit vzácného brouka páchníka v Poodří.

tour-de-aleje-barevne„Jsem velmi rád, že mohu podpořit cyklojízdu Tour de aleje. Máme krásnou a rozmanitou krajinu plnou alejí. Doufám, že cyklojízda pomůže poukázat na potřebu jejich ochrany a péče, která je v současné době důležitější než kdy dřív, neboť každý strom se počítá. Aleje jsou dědictvím našich předků i darem našim dětem. Věřím, že nám bude počasí přát a potkáme se na startu,“ říká Ing. Richard Ehler, starosta městyse Suchdol nad Odrou.

>> Online registrace probíhají do 14. července <<

Na malé i velké cyklisty čeká jízda za stromy a alejemi podél meandrů Odry v CHKO Poodří s naučnými zastávkami. V cíli budou čekat výtvarné dílničky, soutěže, kvízy, výstava o ochraně alejí a na závěr celého dne slosování startovních čísel o spoustu výher.

 Trasa pro machry o délce 30 km  Trasa pro juniory o délce 15 km

Zvýhodněná online registrace:

  • dospělý 120 Kč
  • dítě/junior/senior 70 Kč
  • rodina 300 Kč (2+1 a více cyklistčat)

Přečtěte si více o Tour de aleje

 

Tour de aleje se letos koná po čtvrté, letos za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera.

MSK        suchdol nad odrou logo


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu