en ru


Rtuť v Prostějově unikla ze spalovny

2.4.2003 - PROSTĚJOV | Novinky
Únik rtuti do městské kanalizace, k němuž došlo v Prostějově v polovině února, má nejspíše na svědomí spalovna nebezpečných odpadů Megawaste-Ekoterm. Vyplývá to z odpovědi zaslané na dotaz Hnutí Duha městským úřadem.
Únik rtuti do městské kanalizace, k němuž došlo v Prostějově v polovině února, má nejspíše na svědomí spalovna nebezpečných odpadů Megawaste-Ekoterm. Vyplývá to z odpovědi zaslané na dotaz Hnutí Duha městským úřadem. Majitel spalovny Stanislav Paluda se však nařčení brání s tím, že spalovna v době úniku nepálila odpad. "To však nemusí znamenat, že jej neskladovala, jak jsme se přesvědčili ve spalovně v Lysé nad Labem," komentuje tvrzení Paludy vedoucí programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika RNDr. Jindřich Petrlík.

Ivo Kropáček z Hnutí Duha pro MF Dnes uvedl, že ačkoli mnoho menších spaloven má být uzavřeno, prostějovská, která může spalovat až 5000 tun odpadů ročně, mezi ně nepatří. Studie zpracovaná pro ministerstvo životního prostředí v roce 2001 podle Duhy dokonce počítá s modernizací za 2 miliony korun.

Starší zpráva k tomuto případu na našich stránkách.
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha