Екодія презентує карту активних сільських громад

15.12.2017 - КИЕВ | Новости
Источник: Екодия
В Україні сьогодні активно розвиваються тваринницькі агрохолдинги, які все більше позиціонують себе як великі гравці європейського рівня. В той же час, робота агрохолдингів на місцях часто має дуже мало спільного з кращими практиками ведення бізнесу.

Місцеві громади, поблизу яких відбувається будівництво нових комплексів, знаходяться під тиском, шум, пилюка з вже збудованих об’єктів утруднюють життя місцевих мешканців, на це накладаються проблеми з утилізацією відходів, нестачею води у пересохлих криницях. І це лише мала частка того, що відбувається на місцях.

Cаме тому, сьогодні з’являється все більше місцевих активістів, які, попри шалений тиск, готові відстоювати власні права. Екодія презентує карту активних сільських громад, з якими вона співпрацює у сфері захисту їх прав на чисте довкілля. На карті позначені десятки населених пунктів, мешканці яких страждають від наслідків роботи промислових ферм (вирощування курей, свиней, звірів для хутра ) та активно відстоюють свої права щодо діяльності та планів таких компаній, як “Миронівський хлібопродукт”, “Даноша”, “Агромарс” та інші. До кожного нанесеного на карті населеного пункту додано опис історії розвитку проблеми та боротьби місцевих мешканців.

 

Ця стаття і сама карта були створені центром екологічних ініціатив Екодія.

 

международная деятельность