Встановлення вимірювальних станцій для моніторингу повітря в Україні

9.12.2019 - ХАРЬКОВ / КРАМАТОРСК / КРЫВОЙ РОГ / ЗАПОРОЖЬЕ
Українські екологи з організації Есо сіту та регіональних громадських організацій за підтримки чеської асоціації Arnika представили вимірювальні станції «Oxygen» для моніторингу якості повітря. Ці станції були встановлені у чотирьох українських промислових містах (у Харкові, Краматорську, Кривому Розі та Запоріжжі) в рамках міжнародного проекту Чисте повітря для України.

Передача та встановлення лічильників моніторингу якості повітря відбулися з 12 по 22 листопада за участю чеських партнерів проекту та технічних експертів. Ці станції є основним джерелом інформації про якість повітря в Україні, а для деяких регіонів вони є навіть єдиним джерелом.

«Завдяки встановленню вимірювальних станцій «Oxygen», яке забезпечує організація Есо Сіту з Івано-Франківська, громадськість зможе поступово стежити за якістю повітря. Лічильники також збиратимуть велику кількість даних, які будуть корисні для прогнозування показників забруднення та пов'язаних із цим ризик щодо здоров’я населення», - сказав Максим Сорока, науково-технічний експерт проекту Чисте повітря для України.

Фото: Олександр Ярощук

международная деятельность