Lidé v Arnice

Sarah Ožanová

Fotkakoordinátorka projektů programu Toxické látky a odpady

V Arnice působí od roku 2019. Pracuje na různorodých projektech v rámci programu Toxické látky a odpady. Většinou se zabývá tématy, jako je nakládání s odpady a výskyt toxických látek v životním prostředí a ve spotřebním zboží. Vystudovala sociologii a sociální antropologii na Univerzitě Karlově.

 

"K přírodě jsem měla vždycky blízko. Vyrostla jsem na vesnici se vším, co to s sebou přináší, a od mala se hodně pohybovala venku a kolem zvířat, hlavně koní. Dlouho jsem dělala oddílovou vedoucí na jezdeckých táborech a později pracovala jako lektorka ekologických výukových programů pro děti. Už v dospívání jsem se motala kolem aktivit všemožných neziskových organizací a v neziskovém sektoru jsem začala definitivně pracovat v roce 2018. V té době už jsem několik let bydlela v Praze, kam jsem se přestěhovala mimo jiné kvůli studiu na Univerzitě Karlově. Studium sociologie a sociální antropologie mě naučilo nejen číst v tabulkách a psát odborné texty, ale hlavně vidět společnost a svět v jejich komplexitě, nejen jako lidský výtvor, ale jako něco sdíleného a propojeného.

Baví mě být všude, kde se lidé dozvídají něco nového a rozvíjejí se, kde se snaží komunikovat s přírodou, chápat ji a vycházet jí vstříc. Samozřejmě ráda cestuju, spíš než před památkami mě ale na takové cestě najdete tam, kde se můžu bavit s místními a poznávat jejich běžný život. Ráda čtu, píšu, poslouchám a pozoruju, ve všech případech téměř cokoli."

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu

Arnika v zahraničí