Soutěžte s Arnikou!

Soutěžní kvíz - Chraňme aleje - pro zachování typického rázu české krajiny

Vyzkoušejte si své znalosti v alejovém výherním kvízu: Co víte o alejích?

Když si nebude vědět rady s odpovědí, zkuste je dohledat na stránce věnované  alejím. Dovíte se mnoho zajímavého o historii alejí v Evropě i v Česku, o funkci alejí v současnosti, o tom proč se aleje kácejí a mnoho dalšího. 

Již ukončené soutěže

Anketa Alej roku 2014

Již počtvrté jsme pro vás připravili soutěž Alej roku. Na stránkách soutěže http://alejroku.cz jste mohli  nominovat svou oblíbenou alej. Z 61 nominovaných alejí vyhrálo krásné stromořadí japonských třešní lemující hlavní městskou Třídu 17. listopadu v Karviné, na druhé místo byla vybrána Platanová alej ve Strážnici a třetí místo patří Aleji v Belgické ulici v Praze.

Anketa Alej roku 2013

Také v roce 2013 úspěšně proběhla soutěž Alej roku. Z více než sedmi tisíc hlasujících nejvíce lidí hlasovalo pro alej spojující jihomoravské Jedovnice s Lažánkami. V internetovém klání zvítězila mezi 61 nominovanými stromořadími z Čech, Moravy i Slezska, když získala 21 % hlasů. Na druhém místě pak skončila Priessnitzova lázeňská kolonáda v Jeseníku, místo třetí obsadila Alej Na valech v Poličce. Na všechna soutěžní stromořadí z tohoto i minulých ročníku se lidé mohou podívat na www.alejroku.cz.

Anketa Alej roku 2012

Projíždíte na svých cestách krajinou bez zájmu se zrakem zahleděným do sebe, anebo se rádi necháte potěšit něčím zajímavým a krásným, třeba nádhernou alejí? Pak právě pro Vás připravila Arnika anketu Alej roku 2012.

Aleje z české krajiny mizí. Podaří se nám je zachovat? Můžeme začít tím, že si jich začneme více všímat.

Nominujte zajímavou, krásnou, ohroženou nebo jednoduše vaší oblíbenou alej tím, že ji vyfotografujete a pošlete elektronicky k nám do Arniky. Z vašich fotografií sestavíme anketu, ve které můžete sami hlasovat na našich webových stránkách o Aleji roku 2012.

Soutěž "Předcházej a recykluj"

Soutěž "Předcházej a recykluj" byla zaměřena na tvorbu plakátu s motivem předcházení vzniku (prevence) odpadů. Soutěže se mohli zúčastnit školy v Praze (1. stupeň, 2. stupeň, střední školy a učiliště). Uzávěrka soutěže byla 20. listopadu 2012. Všechny práce naleznete na našich stránkách. Děkujeme všem školám za účast v soutěži a za pěkné práce. Nejlepší díla budou použity při tvorbě plakátu na téma předcházení vzniku odpadů (prevence), který obdrží nejméně 200 škol v Praze.

Fotosoutěž: Životní prostředí ČR - "To se mi nelíbí"

Pokud rádi fotografujete a zároveň se zajímáte o životní prostředí, pak právě pro vás Arnika připravila fotografickou soutěž.

Vidíte kácení zdravých stromů, černou skládku? Koukáte z okna na čoudící komín? Stalo se ve veřejném prostoru něco, co se vám nelíbí? Zkrátka – všimli jste si poškozování životního prostředí v naší zemi? Vyfoťte to a pošlete do Arniky.

Své snímky nám můžete do neděle 29. ledna včetně. Každý soutěžící může poslat maximálně tři fotografie.

Na konci měsíce vyhlásíme čtyři vítěze, kteří obdrží knihu Arniky „Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně“ a publikaci „Fotolovy 2“ od Rostislava Stacha.

Anketa Alej roku 2011

Projíždíte na svých cestách krajinou bez zájmu se zrakem zahleděným do sebe, anebo se rádi necháte potěšit něčím zajímavým a krásným, třeba nádhernou alejí? Pak právě pro Vás připravila Arnika anketu Alej roku 2011.

Aleje z české krajiny mizí. Podaří se nám je zachovat? Můžeme začít tím, že si jich začneme více všímat.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu