Šperky vyrobené s láskou ke stromům

Stromy jsou symbolem života. Tvoří kyslík, zpříjemňují prostředí, kde žijeme, jsou svědky našich osudů. Originální šperky vytvořené Veronikou Havrlíkovou a Danou Hanzlíkovou Vaškovou odrážejí krásu i význam stromů a připomínají, že stromy nesmíme ztrácet z očí.

Noste svůj strom stále na srdci!

  • získáte jedinečné umělecké dílo vytvořené s láskou pro vás i pro stromy
    Vyberte si přívěsek z vinutých skleněných perel nebo náušnice či přívěsek ze dřeva. Po Vaší objednávce pokaždé vznikne unikátní šperk.
  • podpoříte aktivity na ochranu stromů
    Polovina výtěžku z prodeje podpoří kampaň Arniky „Zachraňme stromy“. Chráníme stromy ohrožené kácením a pomáháme lidem bránit ničení zeleně ve městech i v krajině.

Přívěsky z vinutých perel:

Kliknutím na obrázek přejdete na stránku s podrobnostmi o vybraném šperku. Foto: Veronika Havrlíková

Hloh červenýHloh červený - velký přívěsek Hloh červený - menšíHloh červený - malý přívěsek JabloňJabloň - velký přívěsek  
       
TopolTopol - velký přívěsek Bříza - menšíBříza - malý přívěsek BřízaBříza - velký přívěsek  

Cena: velké stromové přívěsky: 800 Kč (z toho 400 Kč do sbírky Zachraňme stromy). Malé přívěsky: 500 kč (z toho 250 Kč do veřejné sbírky).

Dřevěné přívěsky a náušnice:

barvy-meduBarvy medu
ochrance2Ochránce Vevercino tajemstvi
Veverčino tajemství
Strom životaStrom života Srdce stromuSrdce stromu Schovaní v pupenech...Schovaní v pupenech...

Cena: náušnice 199 Kč, přívěsky 149 Kč. Polovina prodejní ceny podpoří veřejnou sbírku Zachraňme stromy.

Jak vznikla myšlenka stromových šperků:

„V té ulici by bývaly kvetly hlohy červené. Více než 100 stromů zde rostlo několik desítek let. Vždy z jara se tu rozzářila růžová kvetoucí alej. Alej tu už není, zasáhl člověk a rozhodl o životě stromů, které mu dávaly své dary: čistý vzduch, který dýchá, teplo, které cítí, chládek v parných dnech, energii, kterou čerpá, i když si to neuvědomuje, zpěv ptáků, co slyší a mnoho dalšího krásného a potřebného."

 

To se stalo na podzim 2009. Brzy pak se zrodil první skleněný strom na připomínku hlohů, které už nejsou. Nosím jej, abych nezapomněla na svůj úkol pomáhat naší matce planetě Zemi.

 

Pokud také chcete podpořit přírodu kolem sebe, objednejte si šperk, který bude vyrobený jen pro vás.

 

Veronika Havrlíková

www.papitutu.com

 

hanzlikovaU kolébky dřevěného šperku stojí tři sudičky. Jedna nelítostná, která končí život stromu. Druhá, jež dává dřevu naději na další život a třetí, která přidává inspiraci a lásku.

 

Mám stromy moc ráda. Ale dub nejde nosit v kapse. Proto vznikají moje drobné šperky, díky nimž s námi stromy mohou být stále.


Stromy, z nichž tvořím, osobně znám a strávila jsem pod jejich korunami krásné chvíle. Pár jich už bohužel nikomu stín neposkytne. Smutek z jejich ztráty transformuji do radosti, při níž vznikají hebké šperky. Energie proudící v těch krásných bytostech se otiskla do struktury jejich dřeva – pokaždé, když se broušením vyloupne, žasnu a raduji se. O tuto radost se s vámi chci podělit.

 

Dana Hanzliková Vašková

www.fler.cz/tree

Výtěžek z prodeje šperků podpoří veřejnou sbírku Zachraňme stromy!, oznámenou Magistrátu hl. m. Prahy 17. 9. 2010. Cílem stejnojmenné kampaně sdružení Arniky je ochrana stromů a alejí v krajině i ve městech. Příspěvkem podpoříte také činnost poradny, v níž Arnika bezplatně pomáhá lidem bránit kácení zdravých stromů a ničení zeleně.

Arnika v zahraničí