Ing. Jiří Válal

jiri-valal(starosta obce Slavičky, kraj Vysočina)

Arnika pomohla obci Slavičky s asanací skládky nebezpečných odpadů v Pozďátkách. Neocenitelná byla především odborná pomoc při posuzování záměrů tehdejšího majitele skládky. V místě zhavarované skládky nebezpečných odpadů je dneska louka a les. Sleduji práci Arniky a těším se z jejich úspěchů.

Hana Prášková a Miroslava Filipi, OS Za zelenou Skuteč

Miroslava-Filipi(Miroslava Filipi, učitelka anglického jazyka)

Jsme velmi rádi, že se díky lidem, kteří nám byli ochotni pomoci a především Arnice - panu Martinovi Skalskému a JUDr. Ondřejovi Tošnerovi podařilo zachránit na sídlišti ve Skutči poslední souvislou zelenou plochu před zástavbou supermarketem. Na celé věci mají podíl také média, jako je Český rozhlas Praha a Pardubice, Česká televize, MF Dnes, které nám pomohly věc zveřejnit. Naším partnerem byla i nadace Partnerství, které patří velký dík. Přejeme všem, kteří řeší podobnou věc mnoho sil a podporu širokého okolí.

Václav Rychtařík

vaclav-rychtarik web(majitel budov v Klatovech-Lubech zamořených pesticidy)

S Arnikou jsem se poprvé seznámil v roce 2003, kdy jsem se na ni obrátil se žádostí o pomoc v kauze skladu pesticidů v Klatovech – Lubech. Arnika v místě provedla řady rozborů a na základě těchto zjištění začal mediální tlak na odstranění zátěže. Dále Arnika vypracovala souhrnnou studii a uspořádala petici za odstranění staré ekologické zátěže v Klatovech. Ale hlavně přesvědčila Plzeňský kraj, aby vypracoval rizikovou analýzu...

Číst dál: Václav Rychtařík

Mgr. Darina Čermáková, předsedkyně ZVONY 2007 OS

15 darina_cermakova_skladka_vyskytnaEkoporadna Arniky nám pomohla efektivně řešit kauzu skládky firmy A.S.A. Dačice u Vyskytné nad Jihlavou i kompostárny, kterou provozuje firma SETRA. Jsem naprosto přesvědčena o tom, že díky jejich pomoci a naší iniciativě jsme předešli mnohem větší ekologické havárii.
Díky Ekoporadně také vzniklo a dosud úspěšně funguje naše občanské sdružení, které se zaměřuje zejména na ochranu životního prostředí a drobných kulturních památek.

Petra Hanáková, OS Ohnica

Moc vám děkuji za vaši poradnu a podporu pro občany. Dnes jsem díky vašim informacím obstála v nelehkém jednání se starostou města Holešova. Bohužel právo na informace je často nejen nerespektováno, ale také zpochybňováno. Díky vašim informacím a především brožuře, kde je jasně, přehledně a srozumitelně uvedeno na co máme právo, jsem se tohoto práva nakonec domohla.

Karel Vokáč

Jsem velmi rád, že jste byli ochotni pomoci nám vyjádřit nesouhlas s výstavbou spalovny odpadů v Chebu a doufám, že společně tuto stavbu dokážeme ještě zastavit.

Hana Korvasová,OS Lipka

(záchrana aleje u Žižkova Pole před pokácením)

Oceňuji neuvěřitelnou vytrvalost, spolupráci, odpovídající formy komunikace s různými oslovovanými cílovými skupinami, profesionalitu, kreativitu a metodický výstup použitelný pro každého dalšího bojovníka za další ohrožené aleje. Jsem přesvědčena, že akce pomohla probudit důvěru občanů ve vlastní síly.

Ing. Jitka Sadilová

(projektantka v důchodu)

Arnika mi před několika lety pomohla zabránit nevhodné výstavbě spalovny odpadu v chráněném území, v místě, které znám a mám ráda. Kdykoliv se teď na Arniku můžu obrátit s prosbou o radu...

Číst dál: Ing. Jitka Sadilová

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu