Spolana a odškodnění zemědělců po únicích toxických látek

23.9.2002 - MĚLNÍK/PRAHA | Novinky
V dnešním vydání Středočeských Deníků Bohemia Spolana opakuje, že odškodnění se pravděpodobně dočkají zemědělci a zahrádkáři, kterým jejich úrodu zničily jedovaté látky uniklé z neratovické Spolany. Chemička dokonce tvrdí, že nechá posoudit, zda škody způsobil chlór či jiné látky. "Nám si ovšem zemědělci z okolí Spolany stěžují, že musí důkazy o poškození chlórem či jinými toxickými látkami přinést sami a že na ně nemají peníze," komentuje protichůdnou informaci chemičky RNDr. Jindřich Petrlík, vedoucí programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika.

V dnešním vydání Středočeských Deníků Bohemia Spolana opakuje, že odškodnění se pravděpodobně dočkají zemědělci a zahrádkáři, kterým jejich úrodu zničily jedovaté látky uniklé z neratovické Spolany.

Podle Deníků Bohemia chemička v současné době eviduje pět žádostí na odškodnění v celkové výši jeden milion korun. Mluvčí Spolany Jan Martínek pro Deníky Bohemia dále uvedl: „Každý, kdo bude chtít od nás náhradu, musí podat žádost. My ho pak kontaktujeme a komise složená z rostlinolékařů a zástupců Spolany přímo na místě zjistí, zda poškození bylo způsobeno Spolanou.“ Případ pak Spolana postoupí pojišťovně. Náhrady se přitom netýkají pouze uniklého chloru, ale i jiných nebezpečných látek.

"Nám si ovšem zemědělci z okolí Spolany stěžují, že musí důkazy o poškození chlórem či jinými toxickými látkami přinést sami a že na ně nemají peníze. To je v rozporu s popisem postupu ze strany Spolany," komentuje protichůdnou informaci chemičky RNDr. Jindřich Petrlík, vedoucí programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika.

Celý článek Deníků Bohemia naleznete na stránkách http://www.mojenoviny.cz.

Další informace o chemičce v Neratovicích najdete na stránkách Budoucnosti bez jedů .

Banner-stika

Sledujte nás:

Arnika v zahraničí