en ru


Správné topení se správnými informacemi

27.6.2012 - ČR | Novinky
I když je léto v plném proudu, s podzimem přijde další topná sezona a s ní i zhoršené ovzduší na mnohých místech republiky. Svůj podíl na něm mají i lokální topeniště. Kdo hledá tipy, jak ovzduší zlepšit, může navštívit stránky projektu Topíme ohleduplně k přírodě i k sousedům sdružení Arnika.

Během projektu vydalo sdružení několik materiálů, které by měly obcím a i jednotlivým občanům pomoci snížit množství emisí z lokálních topenišť. „V rámci projektu jsme například distribuovali tisíce letáčků zaměřených na informace o správném topení a o škodlivosti spalování odpadů, ale také jsme aktivně spolupracovali s vybranými obcemi," řekla koordinátora projektu Vendula Krčmářová. Na stránkách Arniky si však lidé i obce mohou  stáhnout či zdarma objednat mnohem více věcí – letáky o ochraně ovzduší, stupnici na měření tmavosti kouře, informační plakáty o správném topení, animovaný videoklip, různé materiály a studie zaměřené na snižování emisí. Najdou zde i mnoho informací jak ušetřit za vytápění, které palivo se jim nejvíc vyplatí a obce se mohou inspirovat u dalších obcí, které už se do boje se znečištěným ovzduším samy pustily.

Projekt "Topíme ohleduplně k přírodě i sousedům" podpořil Státní fond životního prostředí v Programu neinvestiční podpory projektů zaměřených na aktuální témata z oblasti ŽP – "Rizikové látky z domácích topenišť a dopravy a cesty k jejich snižování“.

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha