Stávkujeme za klima

20.9.2019 - PRAHA | Články
Foto: pixabay.com / pod licencí CC0 Creative Commons
Planeta potřebuje naši podporu víc než kdy jindy. Dnes se koná celosvětová stávka za klima, během níž chtějí lidé po celé zeměkouli vyburcovat politiky, aby si uvědomili, že emise skleníkových plynů musíme všichni snižovat rychleji. Nám v Arnice na tom hodně záleží, proto do toho jdeme s vámi! 

Proč stávkujeme zrovna dnes? V pondělí 23. září se v New Yorku koná summit OSN pro klimatickou akci, na kterém politické špičky představí, jak se hodlají klimatické krizi postavit a plnit závazky vyplývající z Pařížské dohody. Dosavadní politické snahy ke snižování emisí CO2 nebyly zrovna úspěšné a problém neřeší dostatečně ani česká vláda. Jedině systémové změny na globální úrovni mají šanci negativní dopady zmírnit.

Jednou stávkou to ale rozhodně nekončí.

Dneškem startuje Týden pro klima

V mnoha českých městech se koná celá škála diskuzí, vzdělávacích, kulturních nebo sportovních akcí, kde se o klimatické krizi a jejích dopadech dozvíte více. Týden vyvrcholí další celosvětovou stávkou za Zemi 27. září. Vyražte do ulic a nezapomeňte vzít s sebou celou rodinu i kamarády.

#spoluproklima

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu

Arnika v zahraničí