Stromy mají svátek - přispějte k jejich ochraně

19.10.2011 - PRAHA / ČR | Novinky
Na 20. října každoročně připadá Den stromů. Dejte jim dárek, který potěší dvakrát: koupí stromového šperku přispějete na kampaň Arniky Zachraňme stromy.

Originální šperky vytvořené Veronikou Havrlíkovou odrážejí nejen krásu a význam stromů, ale především jsou připomínkou toho, že nesmíme ztrácet stromy z očí.

Pořízením některého z ručně vyrobených šperků získáte:

  • jedinečné umělecké dílo vytvořené s láskou pro vás i pro stromy
    Veronika Havrlíková vytváří z vinutých skleněných perel originální přívěsky, symbolizující 4 druhy stromů – jabloň, hloh, břízu a topol. Speciálně pro Arniku tak vzniká pokaždé unikátní šperk, který nese poselství ochrany stromů.
  • dobrý pocit z podpory aktivit na ochranu stromů ve městech a v krajině
    dobrý pocit z podpory aktivit na ochranu stromů ve městech a v krajině
    Polovina výtěžku z prodeje každého šperku je určeno na kampaň Arniky „Zachraňme stromy“. V této kampani chráníme stromy ohrožené kácením a v rámci poradny pomáháme lidem bránit ničení zeleně a jejímu mizení z měst i krajiny.

Cena šperků:
Velké stromové přívěsky: 800 Kč
z toho 400 Kč dostane sbírka Zachraňme stromy
a 400 Kč je cena za výrobu samotných šperků
Malé stromové přívěsky: 500 Kč
z toho 250 Kč dostane sbírka Zachraňme stromy
a 250 Kč je cena za výrobu samotných šperků

>> Na co vlastně můžete přispět aneb něco více o kampani

Vyberte si svůj strom:

Kliknutím na obrázek přejdete na stránku s podrobnostmi o vybraném šperku. Foto: Veronika Havrlíková

Hloh červenýHloh červený - velký přívěsek Hloh červený - menšíHloh červený - malý přívěsek JabloňJabloň - velký přívěsek Jabloň - menšíJabloň - malý přívěsek
TopolTopol - velký přívěsek Topol - menšíTopol- malý přívěsek BřízaBříza - velký přívěsek Bříza - menšíBříza - malý přívěsek

 

Jak vznikla myšlenka stromových šperků:

V té ulici by bývaly kvetly hlohy červené. Více než 100 stromů zde rostlo několik desítek let. Vždy z jara se tu rozzářila růžová kvetoucí alej. Alej tu už není, zasáhl člověk a rozhodl o životě stromů, které mu dávaly své dary: čistý vzduch, který dýchá, teplo, které cítí, chládek v parných dnech, energii, kterou čerpá, i když si to neuvědomuje, zpěv ptáků, co slyší a mnoho dalšího krásného a potřebného."

To se stalo na podzim 2009. Brzy pak se zrodil první skleněný strom na připomínku hlohů, které už nejsou. Nosím jej, abych nezapomněla na svůj úkol pomáhat naší matce planetě zemi. Pokud také chcete podpořit přírodu kolem sebe, objednejte si šperk, který bude vyrobený jen pro vás.
Veronika Havrlíková, www.papitutu.com

Výtěžek z prodeje šperků je určen na podporu kampaně Zachraňme stromy! v rámci veřejné sbírky, která byla oznámena Magistrátu hlavního města Prahy 17. 9. 2010. Cílem této kampaně Centra pro podporu občanů sdružení Arniky je ochrana stromů v krajině i ve městech jako důležité součásti životního prostředí. Tímto příspěvkem podpoříte také činnost bezplatné poradny, v níž Arnika pomáhá lidem bránit ničení zeleně a jejímu mizení z měst i krajiny.

Banner-stika

Sledujte nás: