V Aleji roku 2019 se soutěží o nejkrásnější fotografii. Fotografie zasílejte do konce října

27.9.2019 - PRAHA | Tiskové zprávy
Vítězný snímek aleje u Malčína loňského ročníku
Foto: Lubomír Měkota
Spolek Arnika v anketě Alej roku vyhlašuje soutěž o nejkrásnější fotografii aleje nebo stromořadí. Fotíte rádi? Nominujte svou oblíbenou alej s fotografií na www.alejroku.cz a vyhrajte digitální zrcadlovku nebo tiskárnu značky Canon, čas máte do konce října. O vítězi rozhodnou patroni ankety, jako například muzikálová hvězda Petra Vojtková nebo zpěvačky Sestry Havelkovy, a výsledek se dozvíme začátkem ledna 2020.

Nejvyšší naději na vítězství nemusí mít dokonale technicky zvládnutá fotografie. Patroni naopak velmi ocení nápaditost obsahu, který se váže třeba k příběhu samotné aleje. 

„Vždy se sami sebe zeptejte, co vás při prvním pohledu na dané aleji nejvíce zaujalo a zkuste tento vjem vtisknout do vaší fotografie. Nebojte se experimentovat se svou představivostí a vracejte se na stejné místo během celého roku. Uvidíte pokaždé něco nového,“ radí profesionální fotograf a jeden z porotců Jan Cága. 

Pár tipů od profesionálního fotografa a patrona ankety Jana Cágy

Některé stromy se už začínají zbarvovat do pestré podzimní škály barev, která přímo vybízí k zachycení na fotografii. Šanci na úspěch mají ovšem také fotografie, které milovníci alejí pořídili v průběhu celého roku. O vítězném snímku rozhodne devět patronů ankety pod vedením fotografa Jana Cágy. Jména autorů se veřejnost dozví začátkem ledna příštího roku. 

„Mám rád krásné stromy, živou přírodu, les i otevřenou krajinu, zdravé prostředí. Jako porotce, během výběru nejlepších fotografií přihlášených alejí, tak virtuálně cestuji po různých koutech naší republiky a nechávám na sebe všechna ta úžasná místa působit. Vždy mě to naplní vnitřním klidem a pocitem, že svět je v pořádku,“ uzavírá Cága.

Výherci fotosoutěže obdrží ceny od společnosti Canon:

  1. místo - digitální zrcadlovka low-end DSLR EOS 4000D s 18-55
  2. místo - kompaktní tiskárna SELPHY CP1300
  3. místo - stolní inkoustová tiskárna PIXMA TS6151

Patroni ankety, kteří zvolí vítězný snímek:

  • Jan Cága – fotograf
  • Petra Vojtková – muzikálová herečka
  • Sestry Havelkovy – zpěvačky
  • Iva Hüttnerová – malířka
  • Marie Holečková – spisovatelka a nakladatelka
  • Marie Hrušková – spisovatelka, scenáristka a pedagožka

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu