V Minsku se sešli odborníci na toxické látky ve spotřebním zboží

1.7.2014 - MINSK | Články
Na závěr více než dvouleté spolupráce se odehrála v Minsku mezinárodní konference věnovaná toxickým látkám v hračkách a spotřebním zboží obecně. Toto téma rezonuje běloruskou společností jak mezi spotřebiteli, tak mezi odbornou veřejností, které byla konference určena.

Mezi přednášejícími vystoupili vedle zástupců nevládních organizací i zástupci státních institucí. Díky tomu mohlo téměř 60 účastníků vyslechnout příspěvky o vlivu toxických látek na matky a děti. Zazněl i velice zajímavý příspěvek k evropské legislativě na ochranu spotřebitele přednesený zástupcem Arniky RNDr. Jindřichem Petrlíkem.

Ani Jelena Guzik vedoucí odboru hygieny a lékařské ekologie na BelMAPGE s příspěvkem o hygienické bezpečnosti hraček v Bělorusku nenechala nikoho na pochybách o vysokém standartu konference.

Aby celé setkání nevyznělo do ztracena, formulovaly běloruské nevládní organizace výzvu ke zvýšení ochrany spotřebitele, která byla směřována ministrovi životního prostředí. I touto výzvou jsou nyní spojeni v koalici, o které jistě v budoucnu ještě uslyšíme.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu