V okolí bývalé Šroubárny v Žatci dál trápí hluk

30.10.2017 - ŽATEC | Články
Radnice v Žatci.
This file is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International license. Attribution: ŠJů, Wikimedia Commons
Internetové zpravodajství Vrabci v Žatci dnes uvedlo, že hluk, zejména v noci, zůstává velkým problémem, který trápí žatecké občany v blízkosti areálu bývalé Šroubárny. Některým vadí lomoz ze závodu Agro Teplice, další obtěžuje rámus z podniku HP Pelzer. Opakovaně o tom lidé mluvili v rámci setkání zástupců firem a veřejnosti, které minulý týden uspořádala žatecká radnice. Schůzky se zúčastnili i zástupci hasičů, hygieny či stavebního úřadu.

Úřady včetně radnice se snaží problémy v lokalitě kolem Šroubárny řešit už několik let. Schůzka minulý týden potvrdila, že největší potíží zůstává hluk. Nejvíc kritiky míří na HP Pelzer.

„Kvituji, že se HP Pelzer povedlo utlumit výduchy. Možná by to bylo řešení i v případě Agro Teplice,“ komentovala alespoň částečný posun k lepšímu Anna Buraňová.
Z jiné části výroby HP Pelzer ale plynou pro okolní obyvatele dál velké potíže. Jde hlavně o hluk při nočním nakládání, přestože to je podle ředitele závodu Daniela Lopaty zakázané. „V tom případě vaši zaměstnanci nerespektují vaše nařízení. Protože se tam nakládá pořád. Máme to natočené i na videu,“ upozornil jeden z obyvatel lokality.

Plné znění článku na Vrabci v Žatci.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu