en ru

Lidé v Arnice

Mgr. Václav Orcígr

foto na webvedoucí kampaně Praha - město pro život

Na Masarykově univerzitě v Brně vystudoval sociologii, v jejímž studiu nyní pokračuje postgraduálně na Fakultě sociálních věd UK, kde působí i pedagogicky. Své odborné zaměření na koncepci práva na město a studium neoliberálního rozvoje měst kombinuje s prací v týmu územního rozvoje Prahy, ve kterém působí od svého nástupu do Arniky v roce 2015. V průběhu roku 2017 koordinoval projekty na Ukrajině.

„Ochrana přírody mě začala zajímat ve chvíli, kdy jsem se nejprve z textů punkových kapel a posléze i ve škole učil samostatně kriticky přemýšlet. Vedlo to k tomu, že jsem se začal sám aktivně angažovat, napsal jsem bakalářku na téma environmentálních hnutí, a nakonec začal pracovat v ekologické organizaci a dostal tak možnost zkusit něco provést s nedostatky společnosti v rámci zaměstnání. Postupně u mě převládl zájem o město jako koncentrovaného střetu lidských aspirací. Díky Arnice mohu kombinovat svoje odborné (leč teoretické) zaměření s praktickou aktivitou v prostoru, což mě nabíjí energií a věřím, že je to správná cesta.

Rád chodím na koncerty, do divadla nebo do kina, rád se courám podél Vltavy. Neobejdu se bez cestování s kapelou (i bez ní), snažím se zdokonalovat svoji schopnost uvařit fantastické veganské jídlo a v posledních letech zjišťuji, že cesta kamkoli mě baví míň, pokud ji nekonám na kole." 

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu