Vadné gumičky, zachycené v Británii, se podle inspekce v Česku neprodávají

16.9.2014 - VELKÁ BRITÁNIE / ČR | Novinky
Typické náramky z loom bands gumiček
Informace o závadných sadách gumiček loom bands, které se našly ve Velké Británii, se postupně zpřesňují. Arnika případ samozřejmě dále sleduje a přináší aktualizované informace.

Podle nejnovějších zpráv z Velké Británie šlo o přívěsky, které se prodávaly jako součást setu na pletení gumiček v obchodním řetězci The Entertainer specializujícím se na prodej hraček. Poté, co v přívěscích britská zkušební laboratoř v Birminghamu odhalila nadměrné množství ftalátů, stáhl tento řetězec vadné přívěsky z trhu a vrací zákazníkům peníze. Přímo v gumičkách naštěstí se nadlimitní množství ftalátů nenašlo. Přívěsky na gumičky pocházely od společnosti RMS International. Ta prodává své výrobky i do řetězců Tesco, Asda a Argos, kde však problematické přívěsky nenabízeli.
V reakci na množství dotazů od znepokojených rodičů vydala Česká obchodní inspekce prohlášení, že se tyto přívěsky neprodávají  ani v České republice. Sdružení Arnika přesto nechává otestovat několik sad gumiček včetně přívěsků na obsah ftalátů a výsledky zveřejní do příštího pátku 26.9.2014 na svých internetových stránkách. Pokud se v gumičkách či přívěscích nějaké toxické látky najdou, Česká obchodní inspekce je připravena okamžitě jednat a stáhnout vadné výrobky i z českého trhu.
Více na:
http://www.coi.cz/coi-mirni-obavy-z-naramku-z-gumicek-nc1209/
http://www.telegraph.co.uk/health/11064396/Loom-band-charms-removed-from-sale-over-cancer-fears.html

 Další zprávy věnující se tématu:

Databáze testovaných gumiček a jejich příslušenství

Měření zatím neodhalila žádné sady gumiček loom bands s nadlimitním množstvím těžkých kovů anebo z PVC

 Testy odhalily těžké kovy v nádobí i výrobky z PVC

Některé sady populárních gumiček pro děti „loom bands“ obsahují ftaláty

Do školy bez toxických ftalátů? Jde to, když se vyhnete PVC

 

Podpořím aktivity Arniky na ochranu lidského zdraví darem

nebo
,- Kč
 
darujme

 

Banner-stika

Sledujte nás: