Ve světový den ekologického vzdělávání byla spuštěna série webinářů „Enconline Marathon“

27.4.2020 - UKRAJINA | Novinky
Econline Marathon
FOTO: Oleksandr Jaroščuk
Navzdory vynucené karanténě spustili aktivisté z projektu Čistý vzduch pro Ukrajinu maraton ekologického vzdělávání prostřednictvím série webinářů. Jejich účastníci se dozví jak bojovat se znečištěním ovzduší, analyzovat data o znečištění, využívat legislativní nástroje a zapojit se do řešení místních problémů.

„Tento maraton dává účastníkům možnost účastnit se nejen jako posluchač, ale i jako přednášející. Díky finanční podpoře Ministerstva zahraničí ČR v rámci Programu transformační spolupráce a fondu National Endowment for Democracy jsme i v téhle náročné době mohli najít způsob, jak propojit lidi, kterým záleží na životním prostředí. Chceme tuto situaci využít k tomu, abychom se vzájemně vzdělávali a posilovali tak občanskou společnost,“ řekla Pavlína Filippovová, koordinátorka projektu Čistý vzduch pro Ukrajinu.

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

První webinář se uskutečnil 15. dubna a pojednával o možnostech a mýtech okolo občanského monitoringu ovzduší. Přednášejícím byl Maksym Soroka - držitel doktorátu v oboru ekologické bezpečnosti a technický expert projektu Čistý vzduch pro Ukrajinu. Sdělil posluchačům, jak dostupné IоT technologie změnily vědecký a technický přístup k monitoringu ovzduší, informoval je o nejběžnějších mýtech, které brzdí rozvoj veřejného monitoringu a podělil se o strategie, které zajistí jeho úspěch.

Další webinář se konal 25. dubna a zabýval se na důsledky znečištění ovzduší na lidské zdraví. Následující webináře se budou konat v průběhu května a vyvrcholí 5.června na Světodý den životního prostředí. Jejich témata se budou týkat procesu EIA, ochrany práv na čisté a bezpečné životní prostředí, kreativní aktivismus aj.

Přehled webinářů je k dispozici zde: http://econline.tilda.ws/

Banner-stika

Sledujte nás: