en ru


Vídeňští politici se sešli s neziskovým sektorem

1.3.2011 - PRAHA | Novinky
Vídeňský městský radní Christian Oxonitsch navštívil 1. března společně se zástupci zemského sněmu a městského zastupitelstva Prahu. Vídeňští hosté se sešli u kulatého stolu s pražskými neziskovými organizacemi jako Auto*Mat, Arnika a Asistence o.s. a se zástupci pražské Strany zelených. V úterý odpoledne navštívila delegace také Galerii Jaroslava Fragnera, kde se pravidelně konají také výstavy s vídeňskou tématikou.

Vídeňsko-pražský kulatý stůl

Vídeňský městský radní Christian Oxonitsch navštívil 1. března společně se zástupci zemského sněmu a městského zastupitelstva Prahu. Vídeňští hosté se sešli u kulatého stolu s pražskými neziskovými organizacemi jako Auto*Mat, Arnika a Asistence o.s. a se zástupci pražské Strany zelených. V úterý odpoledne navštívila delegace také Galerii Jaroslava Fragnera, kde se pravidelně konají také výstavy s vídeňskou tématikou, jako byla například výstava mladých vídeňských architektů Yo.V.A.

„Dialog mezi Prahou a Vídní má velký význam," řekl vídeňský radní pro vzdělávání, mládež informace a sport Christian Oxonitsch. „Vyhlédnout za vlastní humna je nejen ve střední Evropě nesmírně důležité", uvedl Oxonitsch s tím, že si velmi cení podobně inspirujících setkávání.

„Mezinárodní spolupráce na komunální úrovni je v dnešním světě čím dál tím důležitější a jsem rád, že naše kancelář podporuje oboustrannou výměnu zkušeností a společné projekty", uvedl Jan Krčmář, ředitel Kontaktní kanceláře města Vídně Compress Praha, pro kterou je spolupráce s neziskovým sektorem neodmyslitelnou součástí její činnosti. „Neziskové organizace hrají ústřední roli, a to nejen tím, že organizují mezinárodní projekty, ale i tím, že kritickým okem hlídají a připomínkují činnosti státní správy a magistrátů. Tím, že společně poukazujeme na úspěšná řešení ve Vídni, chceme přispět ke zvýšení kvality života v Praze". Mezi členy delegace byli zastupitelé z vídeňské Strany zelených, která je od listopadu součástí koaliční vlády radnice rakouské metropole.

Arnika se často při své činnosti obrací na komunální politiky. "Proto je pro nás vítaná a cenná zkušenost, jak takováto komunikace funguje ve vyspělých demokraciích. Doufejme, že i čeští politici brzy odkoukají od svých zahraničních kolegů jejich otevřenost k diskusi s nevládními organizacemi. U nás bývá vstřícný postoj politiků zatím spíše výjimkou," komentoval setkání s vídeňskými politiky Martin Skalský z Arniky.

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha