Volby 2010 a rozvoj Prahy

volby3
Jak se správně rozhodnout, komu dát hlas?

spočítejte si strany na kalkulačce!

(ve spolupráci s Kohovolit.eu a Inventurou demokracie)

Během deseti minut vám pomůžeme porovnat vaše názory s programy dvaceti politických stran a řekneme, která strana je vám podle svých slibů nejbližší.

volby
Jak kdo hlasoval?

podívejte se, jaké zájmy hájili politici!

(volební období 2006 - 2010)

Sliby nejsou všechno. Mnozí kandidáti na politické funkce už v pražském zastupitelstvu seděli. Podívali jsme se, jak hlasovali o územním plánu a zda byli ochotni naslouchat občanům.

sliby
Kdo co slibuje?

zjistěte, jak chtějí rozvíjet Prahu!

(ve spolupráci s Ústavem pro ekopolitiku)

Dotazníkem jsme obeslali 150 čelných kandidátů 20 politických stran. Ptali jsme se, jak si představují územní rozvoj Prahy. Odpovědi si můžete přečíst.

Proč jsme spustili tento web?

Zdá se, že letošní komunální volby mohou po dlouhých letech monopolu jedné politické strany na rozhodování o Praze zcela změnit situaci. Může to být naděje, že řada věcí začne fungovat lépe.

Arnika i další nevládní organizace působící v Praze připravili na období předvolební kampaně sérii aktivit, které mají občanům pomoci rozhodnout se správně. Chceme získat přesnou představu o tom, co budou noví zastupitelé prosazovat. Na programu jsou besedy, výstavy, dotazníková šetření, nový web a názorová kalkulačka. Sledujte průběžně náš web!

open-society-fund-prahaZpracování předvolebních analýz umožnil grant Nadace Open Society Fund Praha v rámci grantové výzvy "Zapojení občanské společnosti do zlepšování politické kultury v ČR" z programu "Posilování role práva".

Děkujeme za podporu.