Vyplatí se vybudovat plavební stupeň u Děčína?

31.10.2011 - ÚSTÍ NAD LABEM / DĚČÍN | Novinky
Labe je evropsky unikátní řeka. Jedná se o jeden z nejdelších úseků přírodě blízké řeky v Evropě. Labe od Střekova až po ústí do moře volně proudí a tím poskytuje skvělé životní podmínky pro mnoho druhů živočichů a rostlin. Díky tomu je Labe jedním z nejbohatších ekosystémů Evropy.

 Stále zde ale visí hrozba stavby plavebního stupně, který by tento unikát nevratně poškodil nebo dokonce zničil. Chtěli byste na toto téma položit otázku přímo řediteli ČSPL Milanu Rabovi nebo řediteli Ředitelství vodních cest Jiřímu Blažkovi?

Máte jedinečnou příležitost. Dnes od 17:00 hodin v Ústí nad Labem v Domě dětí a mládeže ve Velké Hradební 19, kde bude probíhat diskuse moderována Martinem Veselovským a živě přenášena Českým rozhlasem.

Pokud se chcete diskuse zúčastnit osobně, přijďte k bočnímu vchodu bývalého Domu kultury chemiků v Bělehradské ulici nejpozději v 16.45 hodin. (Budova Domu kultury se nachází nad Krajským úřadem).

Diskuse se zúčastní: Jana Vitnerová ze sdružení Arnika, Petr Jirásek z Fakulty životního prostředí UJEP, severočeský korespondent Sächsische Zeitung Steffen Neumann, generální ředitel ČSPL Milan Raba a generální ředitel Ředitelství vodních cest Jiří Blažek.

Zde najdete argumenty Arniky "Proč nestavět jezy".

vesel2

Banner-stika

Sledujte nás: