Zastupitelé Horních Počapel budou jednat o plánované spalovně odpadů

2.2.2018 - HORNÍ POČAPLY | Tiskové zprávy
Elektrárna Mělnik
Foto: J. Petrlík (Arnika)
V pondělí 5. února 2018 se v Horních Počaplech bude konat veřejné zasedání, na kterém zastupitelé projednají stanovisko obce vůči záměru skupiny ČEZ postavit v blízkosti města spalovnu odpadů pro výrobu tepla. Zasedání se koná v kulturním domě v Horních Počaplech od 18 hodin. 

Začátkem roku ČEZ požádal Ministerstvo životního prostředí o posouzení dopadu stavby na životní prostředí a podnikl tak kroky ke spuštění procesu EIA. Arnika právě k dokumentaci zpracovává připomínky, jejichž termín odevzdání je k 9. únoru 2018.

Spalovny odpadů bývají velkým průmyslovým původcem dioxinů, z nichž některé jsou silně karcinogenní, reprotoxické a poškozují nervový a imunitní systém. Arnika dlouhodobě vliv spaloven na životní prostředí sleduje a informace o množství emisí zveřejňuje na webu www.znecistovatele.cz.

O zamýšlené výstavbě zařízení na energetické využití odpadu v lokalitě u Horních Počapel se diskutuje už skoro deset let. ČEZ počítá s tím, že v zařízení ročně spálí na 320 tisíc tun odpadu ze Středočeského, případně také z dalších krajů. Spalovna vyrábějící teplo mírně převýší svou kapacitou spalovnu v Malešicích a bude tak největší zařízením svého druhu v České republice. 

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu

Arnika v zahraničí