en ru

Články

Zdravá planeta pro zdravé děti

materske-centrum Nacházíte se na úvodní straně projektu, který propaguje odpovědnou spotřebu. Jeho cílem je přiblížit téma udržitelné spotřeby a výroby veřejnosti, a zejména pak cílové skupině maminek s malými dětmi. Považujeme to za ideální vstup vzdělávání k udržitelné spotřebě do prostředí rodin.

Výstupy projektu

  • Kniha "Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně". Knihu lze zakoupit v e-shopu. Na našich stránkách naleznete podrobnější popis kapitol a encyklopedii pojmů.
  • Příklady udržitelné spotřeby. V rámci projektu jsme připravili 10 různých příkladů udržitelného chování a různou formou se Vám je snažíme prezentovat (přednášky, akce, příběhy...). Můžete si také vybrat výrobky bez toxických látek či ekologické čisticí prostředky
  • Ekologizace mateřských center. V mateřských a rodinných centrech jsme se snažili zlepšit ekologii jejich provozu. Jednalo se vesměs o nenáročná opatření (centra sídlí v pronajatých budovách) jako je podpora třídění odpadů (nákup košů, filtr na pitnou vodu), vytipování a nákup vhodných čistících a úklidových prostředků, šetření vodou (úsporné splachovače na toaletách), nákup hraček z přírodních materiálů.
  • Film "Story of Stuff" (Příběh věcí). Jedná se o český dabbing filmu Annie Leonard. Film je vhodný k diskusi se studenty. Z našeho webu lze volně stáhnout.

 

Projekt byl podpořen z finančních prostředků Ministerstva životního prostředí. Arnika ho zrealizovala ve spolupráci se Sítí mateřských center

MZP CZ uzke       SitMC logo

udrzitelna spotreba
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha