Ze Spolany unikly desítky tun chloru do vody

23.8.2002 - NERATOVICE | Novinky
Spolana Neratovice dnes ústy tiskového mluvčího Jana Martínka přiznala, že ve vodě se rozpustily desítky tun chloru. Stalo se to v oblasti závodu, o němž původně zástupci firmy tvrdily, že by neměla být porušena. Doposud Spolana přiznávala jen únik 14 kg chloru do ovzduší. Aktivisté ARNIKY při včerejší návštěvě Libiše a okolí nacházeli mnoho uhynulého ptactva.
Spolana Neratovice dnes ústy tiskového mluvčího Jana Martínka přiznala, že ve vodě se rozpustily desítky tun chloru. Stalo se to v oblasti závodu, o němž původně zástupci firmy tvrdily, že by neměla být porušena. Doposud Spolana přiznávala jen únik 14 kg chloru do ovzduší.

Zemědělci z okolních obcí, především z obce Kozly, si stěžují na to, že jim nezaplavenou úrodu popálil chlor a Spolana je tak pomalu, ale jistě přivádí ke krachu. Lze očekávat, že budou Spolanu žalovat o náhradu škody. Za spálenou úrodu žalovali zemědělci z okolí Spolanu již před dvěma roky, kdy došlo k úniku 185 kg chloru. Soud dodnes neproběhl, což nahrává chemičce.

Aktivisté ARNIKY při včerejší návštěvě Libiše a okolí nacházeli mnoho uhynulého ptactva. "Nezdálo se, že by ve všech případech šlo o ptáky sražené automobily. Určitě by se měl zjistit důvod jejich uhynutí," komentoval to Milan Návoj ze sdružení ARNIKA.

Banner-stika

Sledujte nás: