Nový díl speciálního vydání pořadu Nedej se! se tentokrát zaměřil na kontroverzní monofunkční projekt společnosti Penta. Projekt je v rozporu s platnými zásadami územního rozvoje a spolek Arnika proti jeho podobě dlouhodobě vystupuje.
Díl s názvem Veřejný zájem na prodej najdete ke shlédnutí ZDE>>>.
Se svými odbornými komentáři v podrobném shrnutí kauzy vystoupili například historik umění Richard Biegel, ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková, urbánní sociolog Václav Orcígr nebo advokát Michal Bernard.
V dubnu letošního roku se podařilo společnosti Penta Investments získat územní rozhodnutí. Stalo se tak bez účasti spolků Arnika, Klub za starou Prahu, Auto Mat a veřejnosti bydlící v těsné blízkosti, kteří přitom byli před třemi lety účastníky EIA. Automaticky měli proto podle zákona být účastníky územního řízení. Stavební odbor Prahy 1 spolky ani veřejnost o zahájení řízení neinformoval, zcela nestandardně navíc celé řízení proběhlo v utajení, bez vyvěšení na úřední desku. I když se spolky dodatečně přihlásili, byly z řízení vyloučeny. Žádost o územní rozhodnutí podala společnost Penta na stavební odbor P1 v lednu letošního roku jen den poté, kdy byl odvolán starosta Pavel Čižinský a dosavadní koalice, která měla k zástavbě výhrady.
Rada hlavního města na začátku května schválila smlouvu se společností Penta, kde se výměnou za 15 miliónů na rekonstrukci náměstí ulic Na Florenci a Havlíčkova vzdává práva odvolání proti územnímu rozhodnutí. S územním rozhodnutím nesouhlasí zmíněné spolky ani dotčená veřejnost a dožadují se i nadále svých práv. S územním rozhodnutím nesouhlasí také památkáři, NPÚ proto jako účastník řízení podal odvolání. Proti územnímu rozhodnutí protestuje část odborné veřejnosti, vznikla též petice. Na protest proti postupu hl. m. Prahy rezignovali na funkci v Gremiální radě IPR historička Kateřina Bečková a historik architektury Rostislav Švácha.1