Buďte součástí našeho týmu

Chtěli byste být i vy součástí našeho týmu? Máte možnost stát se dobrovolníkem. Bez vás by to jinak ani nešlo. I jedna hodina týdně pro nás znamená obrovskou pomoc. Dobrovolníci a lidé zvenčí často přinášejí nové originální nápady a důležitý názor člověka zvenku.

Co můžete získat

Zkušenosti v oblasti péče o životní prostředí, které vám už nikdo nevezme. Jako dobrovolník si u nás můžete zkusit čištění potoků, tůní, putování se stánkem Arniky po festivalech, psaní článků, analýz nebo rešerší, příprava happeningů, plánování kampaní, překládání, fotografování a mnoho dalšího. Rádi vám pomůžeme s vaší povinnou školní praxí a zkušenostmi u nás si můžete oživit i Váš životopis.

Co budete dělat

Našim dobrovolníkům se snažíme najít práci, která je bude bavit. Pomáhat nám můžete s realizací kampaní, zajištěním stánků Arniky nebo různými úkoly v kanceláři. Je pouze na vás, jak náročnou práci si vyberete. Můžete pracovat na jednoduchých úkolech, u kterých si odpočinete a vyčistíte hlavu, ale vrhnout se můžete i do zodpovědné práce na projektech. Nabízíme také stáže studentům a lidem, kteří chtějí získat praxi. Můžete obálkovat nebo přepisovat data. Můžete psát články, překládat, dělat analýzy a rešerše. Pojeďte s námi v létě na festivaly. Jestli se na to cítíte, můžete ale i koordinovat celé petiční turné nebo se podílet na náročnějších úkolech v jednotlivých kampaních. Do naší činnosti se můžete zapojovat pravidelně, nárazově, během celého roku nebo sezónně. Je také možné pracovat pro nás z domova, z poboček nebo se přímo účastnit našich akcí.

Zapojte se

Dostali jste se až sem? Skvělé! Díky, že nám chcete aktivně pomoci. Máte možnost stát se dobrovolníkem. Děkujeme Vám a těšíme se, až Vás jako našeho nového parťáka poznáme.

Skvělý! Teď Vás budeme pravidelně informovat.
Bohužel se něco nepovedlo, zkuste to prosím znovu.

Zapojte se

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Voda a biodiverzita

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – i prakticky údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.