Buďte součástí našeho týmu

Chtěli byste být i vy součástí našeho týmu? Máte možnost stát se dobrovolníkem. Bez vás by to jinak ani nešlo. I jedna hodina týdně pro nás znamená obrovskou pomoc. Dobrovolníci a lidé zvenčí často přinášejí nové originální nápady a důležitý názor člověka zvenku.

Co můžete získat

Zkušenosti v oblasti péče o životní prostředí, které vám už nikdo nevezme. Jako dobrovolník si u nás můžete zkusit čištění potoků, tůní, putování se stánkem Arniky po festivalech, psaní článků, analýz nebo rešerší, příprava happeningů, plánování kampaní, překládání, fotografování a mnoho dalšího. Rádi vám pomůžeme s vaší povinnou školní praxí a zkušenostmi u nás si můžete oživit i Váš životopis.

Co budete dělat

Našim dobrovolníkům se snažíme najít práci, která je bude bavit. Pomáhat nám můžete s realizací kampaní, zajištěním stánků Arniky nebo různými úkoly v kanceláři. Je pouze na vás, jak náročnou práci si vyberete. Můžete pracovat na jednoduchých úkolech, u kterých si odpočinete a vyčistíte hlavu, ale vrhnout se můžete i do zodpovědné práce na projektech. Nabízíme také stáže studentům a lidem, kteří chtějí získat praxi. Můžete obálkovat nebo přepisovat data. Můžete psát články, překládat, dělat analýzy a rešerše. Pojeďte s námi v létě na festivaly. Jestli se na to cítíte, můžete ale i koordinovat celé petiční turné nebo se podílet na náročnějších úkolech v jednotlivých kampaních. Do naší činnosti se můžete zapojovat pravidelně, nárazově, během celého roku nebo sezónně. Je také možné pracovat pro nás z domova, z poboček nebo se přímo účastnit našich akcí.

Zapojte se

Toxické látky

Prosazujeme svět bez toxického znečištění a důsledný zákaz zdraví i přírodě nebezpečných látek a odpadů

Řeky bez jedů Plasty Databáze chemických látek Globální znečištění Česko bez jedů Scan4Chem Znecistovatele.cz

Odpady

Protože nejlepší odpad je takový, který vůbec nevznikne, Arnika prosazuje prevenci vzniku odpadů a jeho recyklaci. Varujeme i před riziky spalování odpadů.

Odpadový Oskar Tipy na předcházení vzniku odpadů Kampaň Nespaluj, recykluj! Odpady v zahraničí Web Nespaluj, recykluj Web koalice Pro 3R

Stromy

Chráníme stromy a aleje podél silnic, ve městech a obcích i ve volné krajině. Chráníme tím zdravé životní prostředí, biodiverzitu i živočichy, kteří ve stromech žijí.

Jak zachránit strom Alej roku Tour de aleje Konference a semináře Poodří žije

Voda a biodiverzita

Chráníme přirozený charakter vodních toků, oponujeme ničení řek ve jménu „ekologické“ vodní dopravy. Podporujeme zavádění soustavy Natura a udržení přírodní rozmanitosti – biodiverzity – i prakticky údržbou cenných lokalit v Českém Středohoří.