Aktivista brutálně napaden v ruském Krasnodaru, Arnika volá po vyšetřování

4.1.2018 - KRASNODAR, RUSKO | Novinky
Andrej Rudomacha je jednou z hlavních postav občanského hnutí v oblasti Předkavkazska
ZDROJ: Wikimedia Commons
Andreje Rudomachu, šéfa Ekologické hlídky Severního Kavkazu, přepadli a zbili 28. prosince. Ochránce životního prostředí a lidských práv musel být hospitalizován, je ale mimo ohrožení života. Jeho dva kolegové utrpěli mírnější zranění. Světové občanské organizace čin odsoudily a vyzývají ruské úřady k řádnému postupu při vyšetřování.

Tři neznámí muži napadli Rudomachu a jeho kolegy, kteří právě dokumentovali možná korupční jednání a porušování ekologických postupů na východním pobřeží Černého moře. Třiapadesátiletý aktivista skončil v nemocnici s prasklou lebkou, zlomeným nosem a otřesem mozku.

“My níže podepsaní odsuzujeme brutální a násilné napadení Andreje Rudomachy a členů Ekologické hlídky Severního Kavkazu, ke kterému došlo v ruském Krasnodaru ve večerních hodinách 28. prosince 2017,” vyjádřily se světové organizace včetně české Arniky. “Požadujeme, aby ruské úřady zajistily rychlé, úplné a důkladné vyšetření násilného útoku a postavili jeho pachatele před soud,” píše se v oficiálním dopise, který zamíří do Ruska.

Očekávané podrobnosti celého případu a ověřené informace budeme zveřejňovat také na našem webu věnovaném monitoringu a upozorňování na pronásledování ekologických aktivistů.

 


Další informace:
PETICE: Zákeřné napadení šéfa "EkoHlídky" Andreje Rudomachy nesmí zůstat nepotrestáno
Napadení aktivisty EkoHlídky: detaily a verze
Jak pomoci Andreji Rudomachovi
Stránky "Stop Activist Persecution!"
Stránky Ekologické hlídky Severního Kavkazu

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha