en ru

ARNIKA předala zastupitelům Lysé petici proti spalovně

4.9.2002 - LYSÁ NAD LABEM | Tiskové zprávy
Sdružení ARNIKA dnes předalo zastupitelům Lysé nad Labem petici proti dalšímu provozu spalovny nebezpečných odpadů firmy Rean. Protože městské zastupitelstvo dnes bude jednat o tom, zda pošle firmu Rean do konkursu, vyzvala ARNIKA dopisem starostu a zastupitele Lysé, aby se zasadili o poslání firmy Rean do konkursu.

„Poslání firmy Rean do konkursu nepochybně patří ke krokům, které k zastavení provozu spalovny vedou, a proto doufáme, že Vy osobně budete hlasovat pro to, aby firma Rean byla do konkursu městem poslána. Nejen z důvodů ekologických, ale také ekonomických. Přítomnost spalovny má a do budoucna bude mít negativní dopad na hodnotu nemovitostí v Lysé nad Labem a okolí či prodejnost zemědělských produktů v této oblasti vypěstovaných,“ uvedl v dopise vedoucí programu ARNIKY Toxické látky a odpady RNDr. Jindřich Petrlík.

Petice je adresována také Městskému úřadu v Lysé nad Labem, Ministerstvu živ. prostředí, Krajskému zastupitelstvu, České inspekci životního prostředí a dalším institucím. Kromě uzavření spalovny občané požadují její vyřazení z krajské koncepce nakládání s odpady, odebrání osvědčení o nakládání s nebezpečnými odpady firmám Rean a Ekobo a skutečně pečlivé prošetření, jak bylo naloženo s nebezpečnými odpady z Milovic. Pod petici se podepsalo 764 obyvatel Lysé nad Labem.

  • Tiskový mluvčí: Vratislav Vozník, vratislav.voznik@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu