Cyklisté vyrazí do Poodří na Tour de aleje za ochranu stromů

23.6.2020 - SUCHDOL NAD ODROU | Tiskové zprávy
Foto: Karel Kašík
Rodiny s dětmi i sportovci v sobotu 18. července vyrazí na společnou cyklovyjížďku alejemi Poodří s naučnými zastávkami. V cíli budou nejen na cyklisty čekat soutěže, výstava o alejích a tombola o ceny. Benefiční akci pořádá spolek Arnika a koná se pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera. Výtěžek ze startovného bude věnován na výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

tour-de-aleje-barevne„Na Tour de aleje se skloubí příjemné s užitečným a se synem Matoušem vás na ni zveme. Milovníci přírody a jízdy na kole, vyrazte v červenci do Poodří, kde se společně dozvíme spoustu zajímavostí o stromech a jejich obyvatelích,“ říká patronka jízdy a mistryně světa, Evropy a České republiky v cyklistice Lada Kozlíková-Usnulová. 

>> On-line registrace probíhají do úterý 14. července <<

Cyklojízda odstartuje ze Suchdola nad Odrou v 10 hodin a povede cyklostezkami nebo silničkami III. třídy. V plánu je trasa pro machry s komentovanými zastávkami o stromech a jejich obyvatelích. Pro děti je určená kratší cesta, na které se mohou těšit na divadelní pohádku a pásmo písniček od Milana Šťastného. Pojede také herec a moderátor Cyklotoulek Vilém Dubnička. 

>> Mrkněte se na to, co vás na Tour de aleje čeká! <<

V cíli bude připraveno zábavné odpoledne, výtvarná dílnička, hry a soutěže pro nejmenší, výstava Chraňme aleje a losování tomboly o dětské kolo od firmy 4EVER, koloběžku pro dospělé  věnoval městys Suchdol nad Odrou, pískoviště a hmyzí domeček firma ČISTÉ DŘEVO.

Zvýhodněná registrace on-line 

  • dospělý 120,-
  • dítě/junior/senior 70,-
  • rodina 300,- (2+1 a více cyklistčat)

Registrace na startu 

  • dospělý 150,-
  • dítě/junior/senior 80,-
  • rodina 380,- (2+1 a více cyklistčat)

TDA 20 plakat A2 

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Tour de aleje se koná po čtvrté, letos za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera.

MSK     suchdol nad odrou logo


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu