en ru


Dotace na nové kotle v Moravskoslezském kraji se rozběhnou opět v červnu

31.5.2012 - OSTRAVA | Novinky
Uhlí nebo biomasa? V druhém kole dotací si lidé mohou zvolit.
foto: Jan Losenický, Arnika
Šanci získat finanční dotaci na pořízení nového ekologičtějšího kotle na vytápění budou mít lidé v Moravskoslezském kraji již nyní v červnu. Nově bude možné žádat peníze i na kotle spalující pouze biomasu.

„Je rozhodně pozitivní, že lidé se budou moci nyní sami rozhodnout, zda chtějí topit uhlím, nebo raději pouze biomasou,“ komentovala změnu Vendula Krčmářová z ostravské pobočky Arniky. „Vždyť v prvé řadě je cílem dotací snížit emise z lokálních topenišť a ne prosazovat jen fosilní paliva,“ dodává Krčmářová. Také v rámci svého projektu Topíme ohleduplně se Arnika snaží motivovat obyvatele ke správnému topení.

Druhé kolo dotací přinese řadu změn. K dispozici je nyní celkem 40 milonů korun, částka se však snižuje na 40 000 Kč na žadatele. Uspokojeno by tak mělo být více lidí. Každý žadatel pak může podat jen jednu žádost, ne jich podávat několik za další osoby. Příjemným faktem pro mnoho pracujících lidí pak může být předpokládáné datum zahájení podávání žádostí o dotaci, a to sobota 16. června. Žádosti bude opět přijímat Krajský úřad v Ostravě a nově by mělo být možné podat žádost také v Třinci.

Zájemci mohou sledovat informace na stránkách krajského úřadu.

 

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha