Gymnazisté z Dvora Králové nad Labem jsou celkovými vítězi soutěže Labské příběhy

17.6.2011 - DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM / TRUTNOV / CHRUDIM | Novinky
Pět studentů ze soutěžního týmu Klubu Natura gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem vybojovalo první místo v soutěži sdružení Arnika nazvané „Labské příběhy". Na druhém místě skončilo družstvo ze Střední zemědělské školy a Vyšší odborné školy v Chrudimi a o třetí příčku se dělí družstvo z královédvorské ZŠ Schulzovy sady a tým Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Trutnově. Vítěze čeká přírodovědný výlet s plavbou po řece a studenti na druhém a třetím místě obdrží věcné ceny.

Klub Natura - odlov bentosuKlub Natura - odlov bentosu„Třikrát během čtyř etap jsme úkoly vypracované gymnazisty ze Dvora Králové nad Labem vyhodnotili jako nejlepší. I proto se tito soutěžící stali celkovými vítězi," řekla koordinátorka soutěže Mgr. Vendula Krčmářová z Arniky. „Ocenili jsem především jejich aktivní přístup, samostatnost a nápaditost, kterou studenti při řešení úkolů prokázali. V jedné z etap například pečlivě popsali místní koloběh vody od artézských studní až po návrat vody zpět do řeky z čistírny odpadních vod," dodala. Vítězný soutěžní tým tvoří Šárka Vondrová, Eliška Janáková, Josef Pojezdný, Jan Frieda a Tomáš Sychra. Jejich konzultantkou byla Mgr. Lucie Pírková.

Lenka Fejková ze ZŠ Schulzovy sadyLenka Fejková ze ZŠ Schulzovy sadySoutěže, která probíhala od září 2010, se zúčastnilo celkem 11 družstev základních a středních škol, které leží v blízkosti Labe či jeho přítoků. Rozdělena byla do čtyř etap nazvaných Podzimní řeka, Labe v minulosti, Řeka v zimě a Jarní řeka. Během nich zkoumali žáci a studenti živočichy a rostliny vyskytující se v blízkosti řeky, pátrali po historii plavby či povodní na Labi, měřili vlastnosti vody či zjišťovali její čistotu.

Soutěž byla součástí projektu Labe - život s velkou řekou, který podpořil Státní fond životního prostředí v Programu neinvestiční podpory projektů zaměřených na aktuální témata z oblasti ŽP – podpora biodiverzity a související aktivity k Mezinárodnímu roku biodiverzity. Celkové náklady projektu jsou 2 473 800,- Kč , podpora ze SFŽP činí 2 000 000 Kč.

Vítězné družstvo z Klubu NaturaVítězné družstvo z Klubu NaturaDalší informace:

Stránky soutěže:http://arnika.org/labske-pribehy

 

předání diplomuVítězové s diplomy

Banner-stika

Sledujte nás: