Místa poznamenaná Spolchemií - Místo číslo 8: Kralupy nad Vltavou

13.10.2006 - KRALUPY NAD VLTAVOU | Novinky
Pohled na Kralupy od Lobče
Autor: cs:User:ŠJů – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3495307
Osmým a posledním ze série míst poznamenaných činností Spolchemie, která jsme postupně zveřejňovali v průběhu akce 30 dní za čistou zemi, vzduch a vodu", jsou Kralupy nad Vltavou. Spolchemie sem přesunula část své výroby do Kralup po požáru chemických provozů v Ústí nad Labem v roce 2002. V bývalém podniku Barvy-laky, v těsném sousedství sídlištních čtvrtí V Zátiší a Hůrka, vyrábí polyesterové pryskyřice.

Osmým a posledním ze série míst poznamenaných činností Spolchemie, která jsme postupně zveřejňovali v průběhu akce 30 dní za čistou zemi, vzduch a vodu", jsou Kralupy nad Vltavou. Spolchemie sem přesunula část své výroby do Kralup po požáru chemických provozů v Ústí nad Labem v roce 2002. V bývalém podniku Barvy-laky, v těsném sousedství sídlištních čtvrtí V Zátiší a Hůrka, vyrábí polyesterové pryskyřice. Celková kapacita dvou výrobních linek má dosáhnout osmi tisíc tun polyesterů za rok. Do výroby vstupují především kyseliny ftalová a adipová, různé typy glykolů a polyglykolů a vysoce nebezpečný styren, který je podezřelý z karcinogenního působení.

Více informací o tomto případu najdete na stránkách věnovaných případu "Spolchemie v Kralupech nad Vltavou".

Banner-stika

Sledujte nás: