„Mám dobrou zkušenost z Ječné ulice, kde pod stejnými argumenty – stromy škodí, jsou přestárlé a na vozovku z nich padají větve – vydaly úřady povolení k „obnově alejí". Po prozkoumání odbornicí z Výzkumného ústavu krajiny a okrasného zahradnictví Silva Taroucy se ukázalo, že pouze malou část stromů bylo opravdu nutno skácet a většina na pravé straně ulice byla k radosti místních občanů zachráněna. O nově vysazené stromky se pak příliš nepečuje a tak často usychají nebo neprosperují,“ napsala Arnice bývalá poslankyně Táňa Fischerová, která se angažuje v různých kauzách ve prospěch ohrožených stromů.
Martin Skalský z Arniky doplňuje, že plánům na plošnou devastaci zeleně je obtížné čelit, protože pravé důvody kácení se často skrývají. „Praha 6 zdůvodňuje plánované kácení parku v Thákurově havarijním stavem stromů a tvrdí, že plán se zrodil v Technické správě komunikací. To ale není pravda. Odbor územního rozvoje Prahy 6 nechal zpracovat studii, která předpokládá vykácení celého parku a jeho zúžení kvůli zřízení parkovacích stání. Záměr přitom neprošel veřejnou diskusí a rozhodli si o něm sami úředníci,“ řekl Skalský.
„Vzrostlé stromy jsou nejen krásné a pohled a jejich koruny skýtají tolik potřebnou harmonii, ale jsou i důležité pro městský ekosystém. Je to naše dědictví, o které jsme povinni pečovat. Technická správa komunikací dělá svoji práci, ale i ona je součástí společnosti, kde se jedna část nemůže vykloubit a škodit dalším,“ napsala Táňa Fisherová. „Naši předkové dobře věděli, proč chrání stromy a proč je vysazují pro příští generace. Věřím, že i úředníci Prahy 6 a zejména odboru životního prostředí zasáhnou, budou po TSK požadovat plnění povinností a chránit vzácné lípy. Je to v našem společném zájmu,“ dodala bývalá poslankyně.