Šéf Spolany petici nepodepsal a zatím neposlal ani informace

23.10.2002 - PRAHA/NERATOVICE | Novinky
Ředitel Spolany Neratovice Miroslav Kuliha nepodepsal „petici proti Spolaně,“ jak podle Lidových novin sliboval. Nepodepsal ani petici za bezpečný provoz svého podniku, kterou mu v reakci na prohlášení v novinovém článku nabídl k podpisu vedoucí programu Arniky Toxické látky a odpady RNDr. Jindřich Petrlík.

Ředitel Spolany Neratovice Miroslav Kuliha nepodepsal „petici proti Spolaně,“ jak podle Lidových novin sliboval. Nepodepsal ani petici za bezpečný provoz svého podniku, kterou mu v reakci na prohlášení v novinovém článku nabídl k podpisu vedoucí programu Arniky Toxické látky a odpady RNDr. Jindřich Petrlík. Ten mu s petičním archem zároveň poslal žádost o informace, jaké toxické látky a v jakém množství Spolana Neratovice skladuje ve svém areálu a kolik jich vypouští do životního prostředí.

Miroslav Kuliha na výzvu Arniky pohotově a rozhořčeně odpověděl, že petici Arniky nepodepíše a že nic takového nikdy neslíbil. „Já se vyjadřoval k jiné petici a to při natáčení pořadu Na hraně dne 16. 9. A opakovaně při již zmíněném jednání v Libiši, a to k petici, která vznikla na konci srpna a kterou vypracoval úplně někdo jiný,“ napsal Kuliha. Ve svém dopise rovněž uvedl, že zaslanou tabulku (žádost o informace) postoupil ke zpracování.

„Z citace v novinách, že by pan Kuliha klidně podepsal petici proti Spolaně, jsem těžko mohl vyvodit, že má na mysli jen jednu konkrétní petici a nevztahuje se to na petice týkající se Spolany obecně. Kromě toho jsem mu psal, že naše petice není proti Spolaně, ale usiluje o zajištění ekologické bezpečnosti podniku, který řídí. Mrzí mne, že si pan ředitel nenašel čas k pročtení textu petice a nevyjádřil se k jejím požadavkům. Pro jistotu mu tedy text petice, kterou podepisují obyvatelé okolí Spolany i občané z celé ČR, posílám znovu. Je koneckonců adresována také Spolaně Neratovice,“ reagoval Jindřich Petrlík.

ARNIKA také vyslovuje politování nad tím, že dosud neobdržela požadované informace o toxických látkách, ačkoliv od žádosti uběhly již tři týdny. „Nemůže snad být složité dopátrat se toxických látek uvnitř vlastního podniku. Ledaže by Spolana o toxických látkách uvnitř vlastního podniku neměla přehled,“ dodal mluvčí Arniky Marek Jehlička.

Banner-stika

Sledujte nás: