Studenti Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity shlédnou výstavu o stromech

11.1.2010 - ČESKÉ BUDĚJOVICE | Novinky
Výstavu Zachraňme stromy mohou během měsíce ledna shlédnout studenti Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Celkem 12 panelů o tom, jaký je význam zeleně a jak ji chránit, naleznou studenti na chodbách Katedry biologie.

12 panelů - 12 různých pohledů na stromy. Strom je zde představen jako výkonné klimatizační zařízení, účinný filtr vzduchu, jako domov řady druhů živočichů i jako pamětník významných historických událostí a důkaz moudrosti našich předků při zvelebování krajiny. V neposlední řadě výstava informuje proč a jak stromy chránit před poškozováním a zbytečným kácením.

Nedílnou součástí výstavy je kvíz tázající se například kolik let je nejstaršímu stromu na světě nebo co je to klimax. Pokud respondent správně zodpoví kladené otázky, může se stát jedním z výherců soutěže „Zachraňme stromy“ a získat dárky od nakladatelství Academia, firmy Dřevotvar a společnosti IKEA. Vítěz dostane například Historický atlas hub, jenž je první knihou u nás vytištěnou na papíře z certifikovaného dřeva, polštáře utkané v rámci podpůrného programu OSN pro ženy v Indii nebo sadu kuchyňského náčiní tradiční české výroby. První vítěze Arnika vylosovala v polovině prosince, další vybere ještě 11krát v průběhu tohoto roku.

Výstava bude k shlédnutí v budově Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity, na chodbách Katedry biologie, Jeronýmova 10, České Budějovice. Studenti Jihočeské univerzity ji mohou navštívit od středy 13. do středy 27. ledna ve všedních dnech mezi 8 a 18 hodinou. Široké veřejnosti bude výstava zpřístupněna v Den otevřených dveří Jihočeské univerzity, v pátek 22. ledna.

Více informací o výstavě naleznete zde.

Více informací o kvízu naleznete zde.

Pražská kancelář sdružení Arnika zprostředkovává případným zájemcům bezplatné zapůjčení výstavy, která je vhodná pro školy, knihovny nebo do veřejných prostor. Skládá se z 12 panelů formátu 70 x 130 cm. Panely jsou lehké, snadno přenosné, srolované v tubusu.

Případní zájemci mohou kontaktovat Lindu Klvaňovou.

Banner-stika

Sledujte nás: