U Svárovské aleje odhalili pamětní desku připomínající vítězství v Aleji roku

31.5.2021 - LETOVICE / VELKÉ OPATOVICE | Tiskové zprávy
Nominující Alice Hrbková při slavnostním odhalení pamětní desky.
FOTO: Tomáš Tuček / Arnika
Zástupci spolku Arnika s autorkou nominace Alicí Hrbkovou osadili desku u aleje, která zvítězila v jubilejním desátém ročníku celonárodní ankety.

Pamětní deska přibyla ke Svárovské aleji během pátečního odpoledne 28. května. Pořadatelé ankety ze spolku Arnika nominující Alici Hrbkové také předali diplom, dárkový koš a hlavní cenu, kterou je let balonem.

“Vítězství v anketě je pro nás velkou ctí a především pomocí. Vyhlášení Svárovských lip Alejí roku 2020 znamenalo obrat ve vývoji kauzy, protože reakce médií přitáhla obrovský zájem veřejnosti. Petici proti kácení díky tomu podepsaly další stovky signatářů a také se našlo množství dárců, kteří podpořili finanční sbírku. Pevně věříme, že díky tomu nakonec dojde k citlivé rekonstrukci, která pomůže naši alej zachovat,” uvedla Alice Hrbková, výherkyně ankety a předsedkyně spolku Svárovská alej svobody z.s.

Věděli jste, že Svárovská alej je jednou z posledních velkých alejí na Boskovicku?

Je dlouhá 600 metrů a vysázena byla zřejmě v roce 1920 v rámci celonárodní výsadby Stromů svobody. Tvoří ji 80 lip, z nichž 48 má jít k zemi kvůli rekonstrukci silnice. Vítězství v anketě vedlo k zahájení diskuze o nalezení řešení, které by mělo pomoci alej zachovat. 

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.

Generálním sponzorem ankety je AuditDaně CZ.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu