Zvítězili při hledání Budoucnosti bez jedů

3.10.2014 - ČR | Novinky
Kategorie Voda živá – voda mrtvá: Strážce hladiny
Eduard Pravda
Fotografie „Strážce hladiny“ od teprve jedenáctiletého Eduarda Pravdy získala diváckou cenu fotosoutěže Budoucnost bez jedů, kterou před prázdninami spustila Arnika. Nominována byla v kategorii Voda živá – voda mrtvá a lidé pro ni hlasovali prostřednictvím Facebooku. Zvláštní cenu poroty pak získává snímek „Dýňobraní“ od kolektivu Dětského domova ve Slezské Ostravě. Ocenění si zasloužil názornou ukázkou výhodnosti kompostování.

Dýňobraní nás zaujalo hlavně proto, že v kategorii ‚Tahkle kompostuju já‘ nejlépe ukázalo, že kompostování doslova přináší plody. A ač není technicky dokonalá samotná fotka, líbilo se nám, že děti mohou růst dýní průběžně sledovat ze svých oken,“ vyzdvihuje klady fotografie koordinátor soutěže Kamil Repeš z Arniky.

Porota složená z fotografů Darylla Luscomba z Kanady, Jiřího Hovorky z Děčína a tiskového mluvčího Arniky Vratislava Vozníka pak vybrala v jednotlivých kategoriích tyto fotografie (snímky lze použít při uvedení jména autora):

Můj soused komín: Komín v kaluži na parkovišti, autorka Jana Sovadinová

muj soused komin Muj komin v kaluzi na parkovisti Jana Sovadinova


Voda živá – voda mrtvá: Živá voda v umírajícím kraji "Mostecko", autor Martin Podhola
voda ziva Martin Podhola Ziva voda v umirajicim kraji Mostecko

Doba plastová: Sběr kelímků, autorka Petra Vojtíšková
Petra Vojtiskova kelimky

Aktivně pro přírodu a životní prostředí: Ekologický cestovní ruch, autor Martin Zíka.

aktivne pro prirodu Martin Zika

 

Takhle kompostuju já: Asi si počkám, než tenhle kompost bude k užitku, autor Martin Zíka.

takhle kompostuju ja Martin Zika

Všechny soutěžní fotografie si můžete prohlédnout tady http://arnika.org/fotosoutez-budoucnost-bez-jedu 

Organizátoři soutěže děkují všem autorům přihlášených fotografií. Každý výherce pak obdrží zábavně psanou knihu o životním stylu Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně, která je plná tipů a informací, jak pomáhat planetě při každodenních činnostech. Těšit se mohou i na magnetický hlavolam, který jim může zpestřit nadcházející dlouhé večery. 

Fotosoutěž je podpořena Zastoupením Evropské komise v České republice a probíhá v rámci projektu „Máme právo vědět aneb Budoucnost Evropy bez jedů".

MamePravoVedet logo Evropska komise

Banner-stika

Sledujte nás: