Arnika vysadí v Moravskoslezském kraji stromořadí javorů a hrušní. Lidé se mohou zapojit darováním sazenice

2.10.2018 - MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ | Tiskové zprávy
Podél silnice v Kopytově porostou brzy Javory
Foto: Marcela Klemensová, Arnika
Arnika s místními dobrovolníky v listopadu vysadí podél silnice v Kopytově javorové stromořadí a tradiční odrůdy hrušní v Jeseníku nad Odrou. Lidé mohou na výsadbu přispět v pátém ročníku sbírky Lopatka pro alej, která pomůže pokrýt výdaje na pořízení kvalitních sazenic, kůlů a dalších ochranných prvků i pracovního vybavení pro dobrovolníky. Symbolickou lopatku je možné darovat do 3. listopadu 2018.

„Naši krajinu si nedokážu bez stromořadí představit a věřím, že ani mnozí další milovníci stromů. Prosím, přispějte do sbírky a pomozte nám s dobrovolníky a místními spolky vracet stromy do krajiny,“ říká Marcela Klemensová z Arniky.

Přispějte do sbírky Lopatka pro alej

V Jeseníku nad Odrou ekologové s Českým svazem ochránců přírody Studénka a dobrovolníky vysadí za podpory obce 50 hrušní. Doplní tak stávající stromořadí ovocnými stromy, které zvýší druhovou pestrost a jsou odolné proti jmelí, a díky tomu přispějí k obnově tradičního využívání ovoce v Poodří. Za pár let se navíc v hrušních vytvoří dutiny, ve kterých najde domov například ohrožený a vzácný brouk páchník hnědý i další živočichové.

Na sázení v Kopytově u soutoku Odry a Olše podél silnice od točny po bohumínskou čističku odpadních vod se budou podílet také místní hasiči a dobrovolníci. 31 babyk a pamětní lípa ke stému výročí vzniku Československa oživí krajinu a v zimě pomohou řidičům v orientaci. 

Dárci svými příspěvky pomohou pokrýt konkrétní výdaje:

  • pracovní vybavení: 190,-
  • ochrana 1 stromku před silným větrem a okusem: 370,-
  • sazenice 1 stromku: 600,-
  • vysazení nového stromku a jeho ochrany před silným větrem a okusem: 970,-
  • sazenice 2 stromků: 1200,-
  • patron mladého stromku: 2018,-               

Sbírku Lopatka pro alej pořádá Arnika a je součástí celostátní kampaně Zachraňme stromy, jejímž cílem je zastavit úbytek stromořadí v naší krajině. 

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu