Čtyřicítka cyklistů jízdou v Poodří podpořila výsadbu stromů a ochranu brouka páchníka

21.7.2020 - SUCHDOL NAD ODROU | Tiskové zprávy
Foto: Karel Kašík
Milovníky sportu a přírody přilákal v sobotu 18. července čtvrtý ročník benefiční cyklojízdy Tour de aleje. Účastí podpořili výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

tour-de-aleje-barevne„Jsem rád, že jsem nad letošní Tour de aleje mohl převzít záštitu, neboť to je užitečná akce spojující zábavu s poučením a s ochranou přírody. Jsem také rád, jak úspěšně se mé kolegyně z úřadu pod vedením místostarostky Ivy Hrabovské zhostily úkolu vytvořit příjemnou atmosféru a laskavé zázemí pro všechny účastníky i pořadatele. Na počtu cyklistů se bohužel negativně podepsalo celodenní deštivé počasí. O to více si cením všech, které neodradily ani časté přeháňky, ani všudypřítomné roje komárů a absolvovali celou trasu,“ řekl Ing. Richard Ehler, starosta městyse Suchdol nad Odrou.

Tour de aleje 2020 ve fotografiích

Na kratší trase se nejmenší cyklisté dozvěděli o krajině kolem Odry a jejích obyvatelích, prohlédli stále funkční vodní mlýn, konečně uviděli brouka páchníka a užili si loutkovou pohádku s pásmem písniček. Účastníci delší trasy navíc navštívili pramen Jesenické kyselky a vyslechli jedinečné příběhy obyvatel Hrabětic, kteří obnovují staré cesty a sázejí stromy. Nakonec zavítali na exkurzi do rodinného ovocnářství České jablko v Lučicích.

V cíli na účastníky čekala prezentace elektrokol firmy 4ever, ekohrátky a alejový kvíz. O hudební doprovod se postaral Milan Šťastný a Hnutí Brontosaurus. Velkým lákadlem bylo setkání s netopýry, které připravila členka organizace ČESON nebo prohlídka expozice letecké archeologie Muzea v Suchdole nad Odrou. Cyklojízda proběhla i přes nepřízeň počasí a nečekané zpřísnění opatření v souvislosti s koronavirem v Moravskoslezském kraji. 

Výtěžek z Tour de aleje pomůže Arnice chránit krajinu se vzrostlými stromy a aleje. Stromy jsou totiž součástí krajiny a míst, ve kterých žijeme. 

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Tour de aleje se konala počtvrté, letos za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera.

MSK     suchdol nad odrou logo


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu