Cyklisté vyrazili Poodřím na Tour de aleje a podpořili kampaň pro stromy

1.7.2019 - STUDÉNKA | Tiskové zprávy
Foto: Karel Kašík
Aleje v Albrechtičkách, Bartošovicích, Jistebníku, Petřvaldíku nebo ve Studénce. Bezmála osmdesát malých i velkých účastníků benefiční cyklojízdy, kterou uspořádal spolek Arnika, během slunečného dne zhlédli nejzajímavější zákoutí krajiny Poodří.

„Pohodová Tour de aleje předčila mé očekávání. Se synem jsme se podívali do krásných zákoutí Poodří se zajímavými a poučnými zastávkami pro děti. Perfektně připravená akce se nám moc líbila a těšíme se na další ročník,“ říká Lada Kozlíková-Usnulová, patronka Tour de Aleje.

Téměř osmdesát milovníků sportu a přírody přilákal v sobotu 29. června třetí ročník benefiční cyklojízdy Tour de aleje. Cyklojízdu ve Studénce odstartovali oba patroni akce – mistryně silniční a dráhové cyklistiky Lada Kozlíková-Usnulová a herec Národního divadla moravskoslezského Tomáš Jirman. Nejmenší cyklisty na kratší trase čekaly hádanky a úkoly k ochraně přírody. Účastníci delší trasy si během komentovaných zastávek vyslechli historky z Poodří. 

U zimního stadionu ve Studénce mohli malí i velcí cyklisté strávit příjemné odpoledne s poznávacími soutěžemi nebo kvízy a užili si vystoupení mažoretek Petra Studénka a zpěvačky Báry Zmekové.

Výtěžek z akce pomůže Arnice chránit stromy a aleje.

Tour de aleje odstartovala letos potřetí a konala se pod záštitou starosty Studénky Libora Slavíka a za podpory Moravskoslezského kraje.

MSK     symbol-60let


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu