Cyklojízda Tour de aleje v Poodří za ochranu stromů startuje už tuto sobotu

14.7.2020 - SUCHDOL NAD ODROU | Tiskové zprávy
Foto: Karel Kašík, Tomáš Tuček
Pohodová vyjížďka na kolech pro celé rodiny i nadšené sportovce vyrazí v sobotu 18. července ze Suchdola nad Odrou. Akci pořádá spolek Arnika a záštitu převzal starosta městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richard Ehler. Výtěžek bude věnován na výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

tour-de-aleje-barevne„Jsem velmi rád, že mohu podpořit cyklojízdu Tour de aleje. Máme krásnou a rozmanitou krajinu plnou alejí. Doufám, že cyklojízda pomůže poukázat na potřebu jejich ochrany a péče, která je v současné době důležitější než kdy dřív, neboť každý strom se počítá. Aleje jsou dědictvím našich předků i darem našim dětem. Věřím, že nám bude počasí přát a potkáme se na startu,“ říká Ing. Richard Ehler, starosta městyse Suchdol nad Odrou.

Zdravici posílá herec a moderátor Cyklotoulek Vilém Dubnička

Na Tour de aleje zve mistryně světa, Evropy a České republiky v cyklistice Lada Kozlíková-Usnulová

Cyklojízda startuje v 10 hodin od Muzea Moravských bratří a povede po zpevněných cestách krajiny Poodří. Připraveny jsou dvě trasy – pro machry o délce 30 km s komentovanými zastávkami o stromech a jejich obyvatelích a pro juniory o délce 15 km s divadelní pohádkou a pásmem písniček. 

Trasa pro machry
 

Trasa pro juniory

V cíli bude připraveno zábavné odpoledne, setkání s netopýry, výtvarná dílnička, hry a soutěže pro nejmenší, výstava Chraňme aleje a losování tomboly nejen o dětské kolo od firmy 4EVER, koloběžku pro dospělé věnoval městys Suchdol nad Odrou, pískoviště a hmyzí domeček firma ČISTÉ DŘEVO.

Registrace na startu 

  • dospělý 150,-
  • dítě/junior/senior 80,-)
  • rodina 380,- (2+1 a více cyklistčat)

Mohl by být tento článek zajímavý pro vaše přátele?

Upozorněte je na něj hned teď: 

 

Sdílením novinky pomůžete šířit důležité informace o dění ve vašem okolí a o aktivitách Arniky.
Mockrát děkujeme!

Tour de aleje se koná po čtvrté, letos za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera.

MSK     suchdol nad odrou logo


 life    MZP   Natura2000    arnika aktual       CSOP     OSTRAVSKA-UNIVERZITA-horizontalni-tyrkysove     FER LOGO

Projekt Ochrana páchníka hnědého v Evropsky významné lokalitě Poodří (č. LIFE 17 NAT/CZ/000463, celkový rozpočet 954.012 Eur) je financován z programu LIFE Evropské unie a Ministerstvem životního prostředí ČR.

  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu