Plánovaná termická depolymerizace plastů v Plané u Mariánských Lázní

Plzeňský kraj | Kauzy - Spalovny | Aktualizováno 10.9.2020
Náměstí Svobody v Plané.
Foto: Pavel Vlach, Wikimedia Commons
V Plané u Mariánských Lázní na Tachovsku plánuje společnost Petrolia stavbu zařízení na termickou depolymerizaci plastů. Velká část místních je však proti, především proto, že se bojí dopadů provozu takové technologie na životní prostředí a zdraví lidí. Zároveň mají pocit, že s nimi byl záměr nedostatečně komunikován, a to jak ze strany investora, tak ze strany města. Proti záměru vznikla dokonce petice, kterou podepsalo kolem 1 000 lidí.

Novinky

Doprava zplyňovací jednotky do Bohostic.

Z plastů palivo? Slepá ulička, která škodí životnímu prostředí

07.07.2020 - USA/BERKELEY
Organizace GAIA vydala novou studii, jejímiž autory jsou chemičtí inženýři Dr. Andrew Neil Rollinson a Dr. Jumoke Oladejo. Tato zpráva odhaluje, že takzvaná… více zde

Fotogalerie

Vývoj kauzy

Oznámení záměru společnosti Petrolia bylo v Informačním systému EIA zveřejněno 12. března 2020. Bylo k němu podálo celkem 33 vyjádření, což je v porovnání se srovnatelnými záměry poměrně vysoký počet, velká část z nich při tom pocházela z řad veřejnosti. Ministerstvo životního prostředí následně rozhodlo, že záměr bude v rámci EIA posuzován v plném rozsahu, tedy včetně veřejného projednávání. Závěry zjišťovacího řízení byly zveřejněny 30. dubna 2020.

V současné chvíli se čeká na vypracování dokumentace, která bude muset zohlednit a vypořádat všechny relevantní požadavky a připomínky, uvedené v doručených vyjádřeních.

Odkaz na kauzu a dokumenty k ní zveřejněné v Informačním systému EIA naleznete zde.

Banner-stika

Sledujte nás: