Stromy a město – zeleň a veřejná prostranství

13.5.2009 - PRAHA, Krásný ztráty | Akce
Stromy a město – zeleň a veřejná prostranství jako rozvojový faktor měst. Beseda s architektem a urbanistou Karlem Maierem se koná ve středu 13. května 2009 od 18 do 20 hodin v kavárně, knihkupectví, galerii a vinotéce Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha

Proč historické urbanistické koncepce počítaly se zelení? Uvědomují si dnešní radnice a developeři funkci zeleně pro kvalitu bydlení a hodnotu nemovitostí? Urbanista Karel Maier představuje funkci zeleně v lidských sídlech od středověku až do moderní doby. Virtuálně se přeneseme do Versailles, Karlsruhe, Washingtonu nebo Paříže. Od britského konceptu zahradních měst k velkorysému urbanismu Le Corbusiera a realitě satelitních měst ve Spojených státech. A jak je na tom Praha? Příprava nového územního plánu hlavního města ovlivní jeho podobu a rozvoj na příštích nejméně deset let. Právě nyní se rozhoduje o tom, zda Praha vsadí na kancelářské čtvrti, dálnice a mrakodrapy, nebo spíše promyšlenou architekturu, veřejnou dopravu, nové parky a kvalitní bydlení.

Prof. Ing. arch. Karel Maier, CSc.  vede Ústav prostorového plánování, je proděkanem pro vědu a výzkum Fakulty architektury Českého vysokého učení technického a profesorem  katedry staveb a územního plánování Fakulty životního prostředí České zemědělské university v Praze. Je mimo jiné autorem publikací Územní plánování a udržitelný rozvoj, Hospodaření a rozvoj českých měst 1850 - 1938 a Ekonomika územního rozvoje.


Akce se bude konat v kavárně, knihkupectví, galerii a vinotéce Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1, Staré Město od 18:00.

 

Jak se do Krásných ztrát dostanete?

1. Tramvají 17 nebo 18 do zastávky Karlovy lázně

2. Metrem A stanice Staroměstská nebo Můstek

Náprstkova ulice spojuje Smetanovo nábřeží s Betlémským náměstím.

Banner-stika

Sledujte nás: