Dopravní cesta nebo turistická atrakce? O budoucnosti Labe se bude jednat na lodi

7.8.2018 - DĚČÍN | Tiskové zprávy
Dialog během plavby po Labi na bezmotorovém člunu
Zdroj: BUND
Spolek Arnika ve spolupráci s německou organizací BUND pořádá 27. srpna 2018 diskuzi o budoucnosti Labe a říční krajiny, ke které přizvala politiky, vědce, ekonomy a ochránce přírody. Debata se bude konat na velkém bezmotorovém člunu, který na plavbu po Labi vyrazí z Děčína do Bad Schandau v Sasku.

„Labe se na české i německé straně dlouhodobě potýká s velmi nízkou hladinou vody, která lodní dopravu zcela znemožňuje. Česká vláda přesto už popáté předkládá návrh postavit jez v blízkosti hranic s Německem. Není tedy vůbec jasné, jak by se měly nákladní lodě dostat až do Hamburku. Investoři a část politiků slibují, že nákladný projekt přinese regionu ekonomický rozmach. Podle Arniky existují levnější a ekologická řešení, která potřebují více podpory než dosud a o kterých chceme dál diskutovat,“ zve Nikol Krejčová z Arniky. 

Unikátní přírodu objevuje poslední dobou čím dál více turistů a cestovní ruch v regionu je proto na vzestupu. Nejdříve by proto měla vzniknout studie porovnávající socioekonomické přínosy různých způsobů využití atraktivní krajiny kolem řeky, která bude ideálním podkladem pro vhodné rozhodnutí o budoucnosti Labe.

Dialog na lodi po Labi se koná už od roku 2002 s cílem oživit debatu o využití Labe. Účastníci si mohou vytvářet vlastní představu o říční politice na pozadí jedinečné krásné řeky. Plavby se dosud zúčastnilo zhruba přes tisíc lidí, včetně státních tajemníků, ministrů, zástupců církve i známých umělců.

 

Harmonogram plavby Děčín – Bad Schandau

Čas Možnosti nástupu a výstupu Řeka km
10:30

Tisková konference v Děčíně

pravý břeh pod zámkem u nástupiště člunů

95
11:00

Odjezd z Děčína

pravý břeh pod zámkem u nástupiště člunů

95
13:00 Přestávka s piknikem 98,7
14:00

Děčín-Čertova voda

levý břeh

100,8
15:00

Dolní Žleb

trajekt, levý nebo pravý břeh

104

Přejezd přes hranice!!!

16:30

Schöna

levý břeh

4
cca 18:00

Bad Schandau

pravý břeh

9,8
  • Tiskový mluvčí: Jiří Kaňa, jiri.kana@arnika.org, +420 606 727 942

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu