Fotogalerie k semináři Zachraň sousedku před vedrem I

6.7.2020 - Praha
Na začátku léta proběhl v seniorském centru Elpida první ze dvou worskhopů, na kterých se věnujeme dopadům klimatické změny a obraně před extrémními projevy počasí ve vyšším věku.

Setkání jsou koncipovaná jako workshopy pro aktivní seniory spojené s přednáškou lékařek o dopadech extrémních projevů počasí na zranitelné skupiny a způsobech jejich zvládání. Byla také představena možnost dalšího vzdělávání formou "peer to peer" neboli sdílením poznatků získaných z podobné životní zkušenosti.

Workshop slouží zároveň jako pracovní skupina pro sběr dat o dopadech klimatické změny na seniory s cílem získat informace k vytvoření opatření a strategií pomáhajících seniorům zvládat letní vlny veder.


Na akci vystoupili:

Mgr. Lucie Vidovićová, PhD. (metodička workshopu) - moderace

Mgr. Václav Orcígr (Arnika) -  dopady klimatické změny v prostředí měst

MUDr. Emmanuela Fernandová (praktická lékařka) - zdravotní rizika a obrana před vedry a extrémy počasí

PhDr. Michal Šerák, PhD. (andragog a pedagog) - možnost předávání zkušeností formou peer to peer


Další seminář proběhne 15. července 2020 od 10 do 12 hodin v seniorském centru Život 90 (Karolini Světlé 18, Praha 1). Na akci je nutné se dopředu přihlásit v ŽIVOTě 90 (v kanceláři Centra aktivního stáří anebo telefonicky na číslech 222 333 514/536/574). Kapacita je omezená.


Ostatní výstupy projektu „Pražští senioři a heat waves – vzděláním ke zvýšení odolnosti zranitelné skupiny“ postupně uveřejňujeme na našich stránkách zde.

 

 

 mhmp 

Projekt „Pražští senioři a heat waves – vzděláním ke zvýšení odolnosti zranitelné skupiny“ podpořilo Hlavní město Praha. Obsah projektu nemusí vyjadřovat stanoviska dárce.

Banner-stika

Sledujte nás: