Lidé v Arnice

Ing. Miroslava Jopková

miroslava-jopkovakoordinátorka soutěže Voda živá
První pracovní zkušenosti s Arnikou má od května 2006 z ostravské pobočky. Po absolvování obchodní akademie v Karviné, inspirována příběhy Joy a George Adamsonových a obrázky z teplých krajů, se rozhodla pro studium na Institutu tropického a subtropického zemědělství v Praze.

Také jste v koncích, když máte o sobě napsat něco stručného a výstižného? Často se v takových chvílích používá citát někoho, kdo je proslaven svým dobrým charakterem nebo alespoň dobrým výrokem. Tak co by na mě tak mohlo sedět, s čím se ztotožňuji?

„A budiž světlo!“ ... Ne, příliš agitační a možná i trochu troufalé...

„Lásce a vaření se oddávejte bez ohledu na nebezpečí.“ ... Toto opravdu řekl Dalajláma?

Konečně, našla jsem to! Citát náhodného čtenáře kdesi na webu:

„Chtít být chápán všemi, je asi tak těžké, jako chtít chápat všechny a vše.“

Do Arniky jsem se dostala přes konkurz. Bylo to chvíli po mém návratu ze Skotska. Tehdy jsem ani žádnou práci nehledala. Zkusila jsem to jen tak cvičně a hlavně ze zvědavosti. Vždy mě zajímalo, co jsou ty „ekologické nevládky“ a „ekologičtí aktivisté“ zač. Bylo to pro mě menší dobrodružství a stále ještě je. Neustále objevuji a učím se. Někdy jde o náročnou práci, ale ještě pořád mě baví.

Narodila jsem se a momentálně žiji v  Beskydech. Předtím jsem pár let pobývala v Praze, chvíli ve Skotsku a taky v Ostravě a východních Čechách. 

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu