Instalace měřících stanic pro monitoring ovzduší na Ukrajině

9.12.2019 - UKRAJINA
Ukrajinští ekologové z organizace Eco city a regionální občanské organizace představily s podporou českého spolku Arnika měřící stanice „Oxygen“ pro monitoring kvality ovzduší. Tyto stanice byly nainstalovány ve čtyřech ukrajinských industriálních městech (v Charkově, Kramatorsku, Krivém Rohu a Záporoží) v rámci mezinárodního projektu Čistý vzduch pro Ukrajinu.  

Předání a instalace měřáků monitorujících kvalitu ovzduší probíhala od 12. do 22. listopadu za účasti českých partnerů projektu a technických expertů. Tyto stanice jsou hlavním zdrojem informací o kvalitě ovzduší na Ukrajině, a pro některé regiony jsou dokonce zdrojem jediným.

„Díky instalaci měřících stanic ‚Oxygen‘, kterou zajišťuje organizace Eco City z Ivano-Frankovska, bude veřejnost moci průběžně sledovat kvalitu ovzduší. Měřáky také shromáždí velké množství dat, která budou užitečná pro předpovědi indexů znečištění a následných rizik pro zdraví obyvatelstva," řekl Maksym Soroka, vědecko-technický expert projektu Čistý vzduch pro Ukrajinu.

Foto: Oleksandr Jaroščuk

Banner-stika

Sledujte nás: