Lidé v Arnice

Mgr. Jan Šamánek

Jan Samanekkoordinátor zahraničních aktivit – program Toxické látky a odpady

V Arnice pracuje od roku 2008. Věnuje se především řízení Pracovní skupiny IPENu pro těžké kovy, koordinaci Regionálního koordinační centra sítě IPEN a dalším mezinárodním aktivitám. Absolvoval magisterské studium sociologie na Univerzitě Karlově, kde nyní studuje postgraduálně a působí i pedagogicky.

I když jsem rodilý Pražák, odmalička jsem s rodiči v každé volné chvíli utíkal do hor. Ty jsem si zamiloval tak, že jsem se jako dítě chtěl stát meteorologem, abych se naučil odhadovat, kdy už konečně přijde sníh. Ačkoliv se mé studijní zájmy poněkud proměnily, fascinace přírodou mi zůstala, stejně jako pozitivní vztah k rodnému městu a zájem o věci, které se okolo mě dějí.

Tato zvídavost, podporovaná nespokojeností s devastací životního prostředí a sílícími konzumními tendencemi společnosti, mě nakonec zavedla k práci v nevládních organizacích. Po brigádách a dobrovolničení pro lidsko-právní organizace jsem v roce 2008 zakotvil v Arnice a od léta 2010 se ve volných chvílích podílím na fungování občanského sdružení Praguewatch.

Už od svých teenagerských let si neumím představit dobrý den bez chutného jídla, pro které nemusela umírat zvířata, a soundtracku v podobě nezávislé punkrockové a hardcorové hudby. Tu nejradši poslouchám z vinylových desek a pochopitelně naživo. V posledních letech se přistihuji, že si hledám sebemenší záminky pro cestu na kole odkudkoliv kamkoliv.

Banner-stika

Sledujte nás:
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu