Ministr Chalupa převzal petici za čistější ovzduší

3.4.2012 - OSTRAVA | Novinky
foto: Petr Žižka
Celkem 26 320 podpisů občanů, kteří nejsou spokojeni se stavem ovzduší na Ostravsku a požadují účinné řešení tohoto stavu a dodržování imisních limitů, a to nejpozději do 3 let. Stoh petičních archů občanské Petice za čistější ovzduší pro Ostravu převzal od zástupkyně Arniky a členky petičního výboru Venduly Krčmářové ministr Tomáš Chalupa v pondělí 2. dubna v Ostravě.

„Vyzvali jsme pana ministra, aby se zasadil o opravdu účinná a konkrétní řešení situace s ovzduším nejen v Ostravě, ale také v celém postiženém regionu“, okomentovala předání petice Vendula Krčmářová z ostravské pobočky Arniky. „Věříme, že petice pomůže i při prosazování opatření ke zlepšení ovzduší obecně – těch 26 320 podpisů, to nejsou jen občané, to jsou také voliči, což by si měli politici uvědomit. Občas to totiž vypadá, že někteří politici zapomínají, že by měli konat především v zájmu lidí“, dodala s poukazem například na nedávné zrušení poplatků za znečišťování ovzduší v poslanecké sněmovně, které naštěstí bylo vetováno senátem.

Předání petice, která vznikla v dubnu 2010, bylo plánováno již v prosinci 2011, kdy ale nakonec ministr do Ostravy nedorazil. Petice již od počátku zaznamenala velký ohlas mezi lidmi, zpočátku přibývalo i 1000 podpisů denně.

Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha