Na start letní Tour de aleje u Přibyslavi se postaví milovníci sportu a alejí

15.6.2017 - Přibyslav | Tiskové zprávy
Tour de aleje - cyklistika a stromořadí
Arnika
Sportovci, rodiny s dětmi nebo milovníci přírody si mohou v sobotu 15. července u Přibyslavi na Vysočině užít Tour de aleje. Tato prázdninová cyklojízda, kterou pořádá spolek Arnika, nebude jen sportovním zážitkem. Tři trasy rozdělené podle délky a náročnosti povedou účastníky nekrásnějšími alejemi v okolí Přibyslavi a cestou nabídnou i zajímavosti o stromech a alejích, zábavné hry pro děti, lokální občerstvení a další program. Příjemný den strávený s Arnikou v alejích upozorní na jejich krásu a význam.  Startovným navíc mnohou cyklisté podpořit celostátní kampaň Arniky “Zachraňme stromy”. Na start Tour de aleje jsou třetí prázdninový týden srdečně zváni nejen obyvatelé Přibyslavi a okolí, ale lidé ze všech koutů republiky.

„Tour de aleje se samozřejmě nesnaží konkurovat známému cyklistickému závodu, který se jede ve Francii. Naše cyklojízda je otevřena všem – fanouškům pozvolné i rychlé jízdy, milovníkům alejí a české krajiny, lidem z blízka i z daleka, malým i velkým. Všichni by si měli především vychutnat jízdu, užít zajímavá zastavení s výkladem a pokochat se krásnými alejemi Vysočiny,“ říká Natálie Pivoňka-Faltýnová, organizátorka cyklojízdy. „V závěru dopoledního programu se mohou jízdou znavení cyklisti těšit na koupání v Moři,“ tajuplně dodává Natálie Pivoňka-Faltýnová.

Trasy budou rozdělené podle výkonnostních kategorií a nabídnou průjezd například Lipovou alejí u Žižkova pole, na jejíž záchraně se Arnika podílela, Ranskou alejí ve Starém Ransku, Březovou alejí mezi Ždírcem a Sobíňovem a dalšími kouzelnými kouty Vysočiny.

S přípravou programu pro děti i dospělé Arnice pomáhají i místní spolky. Na jeho finální podobě se stále pracuje. Všechny novinky o Tour de aleje najdete na webu http://aleje.org/tour-de-aleje nebo na facebooku.

Délky jednotlivých variant trasy (mapa):

1) mini trasa 5-10km
2) junior trasa 16-20km
3) machr trasa 50 km

Start: Přibyslav, 15. července 2017 v 11:00
Cíl: Modlíkov/ Staré Ransko/ Přibyslav (čas návratu podle zvolené trasy)

To, že silnice lemované alejemi, mají velký turistický potenciál, využili již před několika lety autoturisté a milovníci alejí v Německu. Tato země nabízí tradičně různé „prázdninové cesty“, jejichž účelem je zážitek z cestování a navštívení místních pozoruhodností. Bylo jen logické využít k propagaci turismu také aleje podél silnic. Německá Alejová cesta (www.alleenstrasse.com) vede ze severovýchodního ostrova Rujana přes Meklenbursko-Přední Pomořany, Sasko a Duryňsko až k Bodamskému jezeru na jihozápadě Německa. Výrazně podpořila turistický ruch a pomohla mnoha obcím a mikroregionům mimo hlavní silniční tahy, které dříve nebyly navštěvované.

  • Tiskový mluvčí: Jan Vávra, jan.vavra@arnika.org, tel. 222 781 471, 606 727 942

Média

https://www.youtube.com/watch?v=kqSDEzFN3g4
videopozvánka Tour de aleje
Sledujte nás:

Přehled zpráv emailem

captcha 
kniha Jak žít dobře
Objednejte si rozšířené vydání praktického průvodce při každodenním rozhodování za příznivou cenu.…
183 Kč Vstoupit do e-shopu